Calleri eliminuje obrońcę tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Drugiego dnia turnieju Copa Telmex w Buenos Aires rozegrano aż dwanaście spotkań pierwszej rundy. Wśród nich doszło do dużych sensacji, przegrali rozstawiony z numerem drugim, obrońca tytułu Juan Monaco oraz turniejowa trójka Carlos Moya. Krok od porażki był także Igor Andrejew, a dopiero po dwóch tie-breakach wygrał swój mecz Nicolas Almagro.

Start w Buenos Aires był dla Juana Monaco pierwszym po kontuzji kostki, którą zwichnął dwa tygodnie temu, podczas finału gry deblowej w Vina del Mar, co uniemożliwiło mu start w finale singla tej imprezy, a także w Pucharze Davisa. Powrót po krótkiej absencji nie wypadł okazale, gdyż obrońca tytułu w pierwszej rundzie przegrał ze swoim rodakiem Agustinem Callerim 4:6, 6:2, 2:5. W całym meczu, trwającym dwie godziny i dwadzieścia cztery minuty, Monaco sześciokrotnie stracił własne podanie, wygrywając zaledwie 54% piłek w swoich gemach serwisowych.

Jeszcze gorzej w stolicy Argentyny zaprezentował się Carlos Moya. Hiszpan ma jednak za sobą bardzo ciężki, ubiegłotygodniowy turniej w Costa do Sauipe, gdzie w finale przegrał z Nicolasem Almagro, a wszystkie jego pięć spotkań w imprezie miały przebieg trzysetowy. W efekcie w rywalizacji z nieprzewidywalnym Jose Acasuso mistrz Roland Garros z 1998 roku przegrał 2:6, 4:6.

Najdłuższym wtorkowym meczem w Buenos Aires było spotkanie rozstawionego z numerem szóstym Igora Andrejewa z Albertem Montanesem. Niespełna 25-letni Rosjanin w dwie godziny oraz czterdzieści dziewięć minut pokonał Hiszpana 6:3, 6:7(8), 7:6(4).

Trudną przeprawę miał także Juan Ignacio Chela. Rozstawiony z czwórką Argentyńczyk przegrał pierwszego seta z Santiago Venturą 5:7. W dwóch kolejnych partiach reprezentant gospodarzy przejął inicjatywę, zdobył pięć breaków, tylko raz tracąc własne podanie i w efekcie wygrywając 6:3, 6:2. Chela, który urodził się i trenuje w Buenos Aires, startuje w turnieju Copa Telmex po raz ósmy, a jego najlepszym wynikiem jest półfinał w 2002 roku. W ubiegłym sezonie doszedł on tu do ćwierćfinału, w którym przegrał z Nicolasem Almagro 4:6, 3:6.

Wyniki I rundy:
Agustin Calleri (Argentyna) – Juan Monaco (Argentyna, 2) 6:4, 2:6, 6:3
Jose Acasuso (Argentyna) – Carlos Moya (Hiszpania, 3) 6:2, 6:4
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 4) – Santiago Ventura (Hiszpania) 5:7, 6:3, 6:2
Nicolas Almagro (Hiszpania, 5) – Martin Vassallo Arguello (Argentyna) 7:6(5), 7:6(2)
Igor Andrejew (Rosja, 6) – Albert Montanes (Hiszpania) 6:3, 6:7(8), 7:6(4)