Słaba forma Robredo

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Rozstawiony z numerem ósmym Marcos Baghdatis oraz Hiszpan Tommy Robredo odpadli we wtorek w pierwszej rundzie turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament, rozgrywanym w Rotterdamie. Cypryjczyk w dwóch setach uległ Robinowi Soderlinkowi, zaś tenisista z Półwyspu Iberyjskiego musiał uznać wyższość Nicolasa Mahut.

Robin Soderling po kontuzji lewego nadgarstka, której nabawił się w sierpniu ubiegłego roku, błyskawicznie wraca do wysokiej formy. W ubiegłym tygodniu, w swoim pierwszym starcie po przerwie, osiągnął ćwierćfinał turnieju w Marsylii, gdzie wygrał z Jarko Nieminenem oraz Richardem Gasquetem, a przegrał dopiero w trzech setach z Mario Ancicem.

Imprezę w Holandii Soderling również rozpoczął znakomicie, pokonując, w godzinę i czterdzieści trzy minuty, rozstawionego z numerem ósmym Marcosa Baghdatisa 6:3, 3:6, 6:4. Cypryjczyk na start w Rotterdamie zdecydował się w ostatniej chwili i mógł wystąpić dzięki specjalnej „dzikiej karcie”.

Fatalnie tegoroczny sezon rozpoczął Tommy Robredo. 26-letni Hiszpan już po raz trzeci przegrał swój pierwszy mecz w turnieju i jego najlepszym tegorocznym osiągnięciem pozostaje druga runda Australian Open. W Rotterdamie Robredo przegrał z Nicolasem Mahut 5:7, 4:6, ani razu nie przełamując serwisu rywala.

Mahut, dla którego jest to debiutancki start ABN AMRO World Tennis Tournament, w drugiej rundzie trafi na Tejmuraza Gabaszwilego. Rosyjski kwalifikant był sprawcą największej niespodzianki pierwszego dnia zmagań, pokonując Juana Carlosa Ferrero.

Wczoraj nie zawiedli dwaj inni faworyci turnieju. Rozstawiony z numerem drugim Nikołaj Dawidienko pokonał czeskiego kwalifikanta Jana Hernycha 6:3, 6:3, natomiast turniejowa trójka David Ferrer wyeliminował Włocha Simona Bolelliego, zwyciężając 6:4, 7:5.