Pewne zwycięstwo Nalbandiana

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

W spotkaniu pierwszej rundy Nalbandianowi przyszło rywalizować z urodzonym w Polsce, a reprezentującym barwy Australii Peterem Luczakiem. Faworytowi gospodarzy zwycięstwo przyszło stosunkowo łatwo, odnotował on dziesięć asów, wykorzystał cztery z pięciu break pointów i tylko raz stracił własne podanie, co zaowocowało zwycięstwem 6:3, 6:3, w siedemdziesiąt dwie minuty.

David Nalbandian występuje w Buenos Aires po raz piąty, jednak nigdy nie udało mu się to zajść dale niż do ćwierćfinału, który osiągnął w 2002 i 2003 roku. W drugiej rundzie Argentyńczyk zmierzy się z Włochem Fabio Fogninim lub swoim rodakiem, startującym z „dziką kartą” Eduardo Schwankiem.

Nieco trudniejszą przeprawę w pierwszej rundzie miał Potito Starace. Rozstawiony z siódemką Włoch pokonał Serba Borisa Pashanskiego 6:1, 3:6, 6:4. Spotkanie trwało godzinę i pięćdziesiąt jeden minut. Dla tenisisty z Półwyspu Apenińskiego to dopiero drugi turniej w tym sezonie, w ubiegłym tygodniu przegrał już w pierwszej rundzie Brasil Open z Ivo Minarem. W drugiej rundzie Starace zmierzy się z Juanem Pablo Brzezickim lub Nicolasem Lapenttim.

W Buenos Aires przełamał się Jiri Vanek. Czech przyjechał do Argentyny z pięcioma porażkami i ani jednym zwycięstwem na koncie w tym roku (opadł między innymi w pierwszej rundzie challengera we Wrocławiu). Trenujący w Pradze tenisista pokonał wczoraj reprezentanta gospodarzy Carlosa Berlocqa 6:4, 7:5.

Bez niespodzianki obyło się w pojedynku Luisa Horny ze startującym z „dziką kartą” Maximo Gonzalezem. Peruwiańczyk zwyciężył 6:4, 6:4 i w kolejnym rundzie także trafi na tenisistę z Argentyny, będzie to Juan Monaco (nr 2) lub Agustin Calleri.