Londyn: Nishikori zachowuje szanse na półfinał

/ Antoni Cichy , źródło: barclaysatpworldtourfinals.com/własne, foto: AFP

Kei Nishikori pokonał Davida Ferrera, który zastąpił kontuzjowanego Milosa Raonicia, i zachował szanse na grę w półfinale. Wszystko zależy teraz od wyniku meczu Andy’ego Murray’a z Rogerem Federerem.

Tenisista z Kraju Kwitnącej Wiśni miał się zmierzyć z Milosem Raoniciem, jednak Kanadyjczyk wycofał się rano z rozgrywek z powodu kontuzji prawego uda. – Tutaj trzeba wznosić się na wyżyny swoich możliwości, a ja dziś nie byłbym w stanie. To byłoby nie fair w stosunku do fanów, gdybym rozegrał przeciętny mecz albo kreczował – przedstawił powody swojej decyzji Raonic. Zastąpił do Ferrer.

Nishikoriego zmiana przeciwnika niekoniecznie zmartwiła. Wygrał trzy ostatnie mecze z Hiszpanem – wszystkie w trzech setach. W czwartek w hali O2 było nie inaczej.

Pierwsza partia spotkania padła łupem Ferrera, który wykorzystał potknięcie Nishikoriego przy 5:4. Japończyk popełnił podwójny błąd serwisowy, czym podarował rywalowi piłkę setową. Piąty tenisista globu przełamał serię trzech gemów wygranych z rzędu przez Ferrera już na początku drugiego seta. Całą partię wygrał 6:4.

""

W decydującej partii Nishikori przypuścił prawdziwy szturm i po czterech gemach prowadził już 4:0. Z kolejnych trzech zapisał na swoim koncie dwa, co dało mu zwycięstwo 6:1.

Nishikori powinien teraz trzymać kciuki za Rogera Federera, jeśli chce wyjść z grupy. Szwajcar dzięki wygranej Ferrera w pierwszym secie jest już pewny gry w półfinale, niezależnie od wyniku jego wieczornego spotkania z Andy’m Murray’em. Brytyjczyk, chcąc awansować do półfinału, musi wygrać w dwóch setach. Każdy inny rezultat premiuje Japończyka.