Londyn: zwycięskie otwarcie Federera

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Roger Federer w bardzo dobrym stylu rozpoczął rywalizację w ATP World Tour Finals. Walczący o pozycję lidera rankingu na koniec sezonu Szwajcar wygrał z Milosem Raoniciem 6:1, 7:6(0).

Dla Federera to już dwunasty występ w wieńczącej sezon ATP imprezie i szansa na szósty tytuł, z kolei Raonic debiutuje w gronie ośmiu najlepszy tenisistów globu.

Ogromną różnice doświadczenia widać był wyraźnie w pierwszym secie, w którym Szwajcar imponował swobodą i skutecznością, z kolei Raonic kompletnie nie potrafił znaleźć sposobu na wygrywanie punktów (w całej partii zapisał na swoje konto tylko piętnaście wygranych akcji, w tym pięć asami).

""

W drugim secie wyglądało to już zupełnie inaczej. Obaj tenisiści skutecznie pilnowali serwisu, a bliżej przełamania był Kanadyjczyk (nie wykorzystał czterech break pointów). Tie break ponownie był jednak spektaklem jednego aktora. Raonic miał duże problemy z serwisem i przegrał tą rozgrywkę „na sucho”! Mecz trwał godzinę i 28 minut.

""

W pierwszym meczu grupy „B” Kei Nishikori wygrał z Andy Murrayem 6:4, 6:4 (czytaj więcej).

Z kolei w drugim pojedynku deblowy Ivan Dodig i Marcelo Melo wygrali z wyżej notowanymi Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjiciem 6:3, 7:5.

GRUPA B

Singiel:
Roger Federer (Szwajcaria) – Milos Raonic (Kanda) 6:1, 7:6(0)

Debel:
I. Dodig, M. Melo (Chorwacja, Brazylia) – D. Nestor, N. Zimonjić (Kanada, Serbia) 6:3, 7:5