Londyn: wymarzony debiut Nishikoriego

Kei Nishikori zaliczyły imponujący debiut w ATP World Tour Finals. W pierwszym meczu singlowym tegorocznej edycji turnieju Japończyk pokonał Andy Murraya 6:4, 6:4.

Murray do końca z determinacją walczył o awans do „turnieju mistrzów”, notując szereg świetnych rezultatów, ale jednocześnie przypłacając to sporym wysiłkiem.

Trudno powiedzieć czy „świeżość” Japończyka miała tu kluczowe znaczenia, ale z pewnością to Nishikori przez cały mecz prezentował bardziej równą dyspozycję, imponując ogromnym dynamizmem na korcie.

Początek był co prawda obiecujący dla faworyta gospodarzy, gdyż w piątym gemie Murray jako pierwszy wywalczył przełamanie. Japończyk „pomógł” Szkotowi podwójnym błędem, jednak ten się natychmiast odwdzięczył i to z nawiązką. W szóstym gemie Murray odnotował bowiem dwa podwójne błędy i przegrał podanie „na sucho”. Przy stanie 4:5 Brytyjczyk po raz drugi stracił serwis i po 47 minutach set był rozstrzygnięty.

""

Druga partia rozpocząła się w sposób wymarzony dla Nishikoriego, który wygrał trzy pierwsze gemy. Murray zdołał stratę odrobić w siódmym gemie (tym razem pomocne okazały się dwie pomyłki Japończyka przy siatce), jednak przy stanie 4:5 znów okazał słabość. Mecz trwał godzinę i 36 minut.

""

W drugim singlowym meczu grupy „B” dojdzie do konfrontacji Rogera Federera i Milosa Raonicia.

Całą tegoroczną rywalizację w londyńskiej „O2” rozpoczął z kolei mecz deblowy. Mistrzowie ATP World Tour Finals sprzed dwóch lat Marcel Granollers i Marc Lopez pokonali Juliena Benneteau oraz Edouarda Rogera-Vasselin 6:4, 6:4.

GRUPA B

Singiel:
Kei Nishikori (Japonia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 6:4

Debel:
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania) – J. Benneteau, E. Roger-Vasselin (Francja) 6:4, 6:4