Paryż: ostatnia prosta do Londynu

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W poniedziałek w BNP Paribas Masters nieźle wypadli Francuzi. Do drugiej rundy awansowali Gasquet, Benneteau i Mannarino. Swoich pierwszych rywali poznali Djoković, Wawrinka, Berdych i Raonic.

Pierwszym rywalem Novaka Djokovicia w paryskiej imprezie będzie Philipp Kohlschreiber, który pokonał w pierwszej rundzie Eduardo Roger-Vasselina. Serb nie lekceważy swojego rywala. – To na pewno jest trudne losowanie – przyznał lider światowego rankingu. – Kohlschreiber to dobry zawodnik, który gra równie dobrze na każdej nawierzchni. On gra bardzo dynamicznie, szybko porusza się na korcie i dobrze serwuje – komplementował przeciwnika serbski tenisista. – Tutaj są trochę wolniejsze warunki, co będzie bardziej pasować do jego stylu gry. On dobrze dzisiaj grał. Spodziewam się trudnego spotkania. Będę musiał skupić na dobrym rozegraniu taktycznym tego meczu – zakończył Djoković.

Swojego rywala w drugiej rundzie imprezy poznał również, walczący o występ w kończących sezon Mistrzostwach ATP, Milos Raonic. Kanadyjczyk zmierzy się z Jackiem Sockiem, który oddał tylko dwa gemy Pablo Andujarowi.

W poniedziałek ciekawie zapowiadał się pojedynek pomiędzy Richardem Gasquetem a Denisem Istominem. Uzbek w Bazylei stawił zacięty opór i „urwał” seta późniejszemu triumfatorowi, Rogerowi Federerowi. Poniedziałkowe spotkanie przeciwko Francuzowi, Istomin również rozpoczął dobrze i wygrał pierwszego seta w tie-breaku. W drugiej partii zdecydowanie lepszy był już jednak reprezentant trójkolorowych, a przy wyniku 0:4 w trzecim secie tenisista z Uzbekistanu poddał mecz.

W swoim pierwszym meczu niełatwe zadanie będzie miał Stan Wawrinka. Rywalem Szwajcara będzie Dominic Thiem, który w trzech setach pokonała Ołeksandra Dolgopołowa. Utalentowany Austriak pokonał mistrza Australian Open podczas tegorocznego turnieju w Madrycie.

W wewnątrzfrancuskim pojedynku Adrian Mannarino pokonał Pierre-Hugues Herberta i w kolejnej fazie turnieju zagra z Tomasem Berdychem. W następnej rundzie zagra również inny Francuz, Julien Benneteau.

W poniedziałek do drugiej rundy awansowali również Santiago Giraldo, Jurgen Melzer i Fernando Verdasco.

Turniej w stolicy Francji to ostatnia szansa na zdobycie przepustki do kończących sezon Mistrzostw ATP. Szanse na jedno z czterech wolnych miejsc w turnieju w Londynie, ma jeszcze sześciu tenisistów: Murray, Nishikori, Berdych, Ferrer, Raonic oraz Dimitrow.

J. Cabal, R. Farah (Kolumbia) – G. Monfils, G. Simon (Francja) 7:5 6:4
L. Paes, S. Wawrinka (Indie, Szwajcaria) – F. Lopez, M. Mirnyi (Hiszpania, Białoruś) 6:1 2:6 10:7