Bazylea: Corić eliminuje Nadala

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Borna Corić został sensacyjnym półfinalistą Swiss Indoors Basel. Młody Chorwat pokonał Rafaela Nadal. To nie był koniec niespodzianek, David Goffin wyeliminował Milosa Raonica. Miejscowych kibiców nie zawiódł Roger Federer.

Młody Chorwat rozpoczął to spotkanie jak burza i objął prowadzenie 5:0. Hiszpan sygnalizował ostatnio problemy zdrowotne i osobiste, ale nikt się nie spodziewał, że będzie o krok od przegrania seta do zera z 17-latkiem z Zagrzebia. Były lider światowego rankingu obronił się przed tym przełamując Chorwata, a potem po raz pierwszy wygrywając własne podanie. To było jednak wszystko, na co było stać dziewięciokrotnego mistrza Roland Garros. Borić za drugim podejściem zakończył seta za pomocą własnego serwisu. Drugi set był dużo bardziej zacięty i o jego losach zadecydował tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce grający z „dziką kartą” młody tenisista, wykorzystał już pierwszą piłkę meczową i odniósł największy zwycięstwo w karierze.

Reprezentant Chorwacji o finał powalczy z Davidem Goffinem. Belg od porażki z Grigorem Dimitrowem w czwartej rundzie US Open tylko wygrywa. Tenisista urodzony w Rocourt, 13 miesięcy temu złamał lewy nadgarstek, ale wrócił po kontuzji w wielkim stylu. Ten rok jest najlepszym w jego karierze i zasłużenie został nominowany do nagrody za powrót roku. W Bazylei Goffin odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki rankingu . Belg w ćwierćfinale pokonał Milosa Raonica. – To największe zwycięstwo w mojej karierze – przyznał szczęśliwy zwycięzca. – Grałem dzisiaj dobrze, byłem bardzo solidny. Pomimo tego, że przegrałem pierwszego seta, pozostałem spokojny i później przełamałem go dwukrotnie. Byłem przez cały czas skupiony. To był świetny mecz – podsumował świeżo upieczony półfinalista Swiss Indoors Basel.

Drugą półfinałową parę stworzą Roger Federer i Ivo Karlović. Szwajcar pokonał w dwóch setach Grigora Dimitrova. Chorwat z kolei okazał się lepszy od Benjamina Beckera.

Raonic i Bułgar wciąż walczą o awans do kończących sezon Mistrzostw ATP.