Shenzhen: Murray wydarł tytuł Robredo

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Andy Murray obronił pięć piłek meczowych i wygrał turniej w Shenzhen, pokonują Tommy’ego Robredo. Szkot zdobył tym samym 28. tytuł w karierze, pierwszy od pamiętnego zwycięstwa na Wimbledonie.

Piętnaście miesięcy czekał Andy Murray na kolejny – już 28. – tytuł w karierze. Ostatni zdobył w lipcu zeszłego roku na Wimbledonie. Złą passę przerwał w Shenzhen, chociaż był o krok od porażki.

Mecz lepiej rozpoczął Robredo, który już w pierwszym gemie przełamał Murraya. W połowie seta stracił, co prawda, przewagę, ale w samej końcówce raz jeszcze odebrał serwis rywalowi i zwyciężył 7:5. W drugiej partii role się odwróciły i to Szkot przez chwilę był z przodu, ale Hiszpan szybko zniwelował przewagę i o wszystkim decydował tie break. W nim Szkot dokonał nie lada wyczynu (notabene takiego samego jak kilka dni temu Michał Przysiężny), doprowadzając do wyrównania ze stanu 2-6. Po czterech zmarnowanych meczbolach Robredo miał i piątego, ale też go nie wykorzystał. Koniec końców Szkot wygrał do dziewięciu, a w decydującej partii rozochocony rozbił przygaszonego rywala do jednego.

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego turniejowego zwycięstwa. To, w jaki sposób potoczył się dzisiejszy mecz, nie zdarza się zbyt często. Byłem bardzo bliski porażki. Cały tydzień był dla mnie emocjonujący. Dałem radę pokonać wszelkie trudności, wygrałem turniej i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zdobyć jakiś tytuł przed końcem roku – powiedział Murray.