Kuala Lumpur: zwycięskie rozpoczęcie Nishikoriego

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto:

Kei Nishikori nie stracił absolutnie nic ze swojej formy z US Open. Japończyk otworzył zmagania w Kuala Lumpur gładką wygraną. Zwycięstwa w drugiej rundzie odnieśli też inni rozstawieni zawodnicy, natomiast porażki w swoim pierwszym meczu doznał Joao Sousa.

Finalista ostatniego tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema przyjechał do Malezji z nadzieją, że znacznie zbliży się do występu w Mistrzostwach ATP. Pierwszy krok w tym kierunku już wykonał. Nishikori rozpoczął udział w turnieju od drugiej rundy (w pierwszej miał wolny los) i zwycięstwa nad Rajeevem Ramem. Do wygranej 6:2, 6:3 potrzebował jedynie 65 minut.

Następnym oponentem Japończyka będzie Marinko Matosevic. Dla Australijczyka to już szósty ćwierćfinał w tym sezonie. 29-latek w drugiej rundzie rozprawił się z rodakiem Nishikoriego – Go Soedą – którego pokonał 7:6(5), 6:4.

Chrapkę na trzeci tytuł w tym sezonie ma Pablo Cuevas. Rozstawiony z „piątką” Urugwajczyk po raz trzeci w tym roku zagra w ćwierćfinale, po tym jak w trzech setach wygrał 3:6, 7:5, 7:5 zacięty mecz z Ivanem Dodigiem. W dwóch poprzednich przypadkach awans Cuevasa do 1/4 finału był równoznaczny z jego późniejszym triumfem w całym turnieju. 28-latek okazał się niepokonany w Bastad oraz Umag.

Miejsce w ćwierćfinale zapewnił sobie w środę także Julien Benneteau i to właśnie on spróbuje zatrzymać Cuevasa. Francuz w drugiej rundzie w niespełna półtorej godziny pokonał 6:4, 6:3 grającego z dziką kartą Serba Filipa Krajinovicia.

Nadspodziewanie krótko trwała przygoda z turniejem rozstawionego z „szóstką Joao Sousy. Portugalczyk tylko w pierwszym secie – przegranym po tie breaku – był równorzędnym partnerem dla Benjamina Beckera. W drugiej partii Niemiec nie dał rywalowi szans i wygrał do 2.

Pierwsza runda debla:
M. Matkowski, L. Paes (Polska, Indie, 4) – M. Matosevic, B. Tomic (Australia) 6:1, 6:3
A. Begemann, J. Knowle (Niemcy, Austria) – E. Butorac, R. Klaasen (USA, RPA, 1) 6:1, 3:6, 10-6
D. Inglot, F. Mergea (Wielka Brytania, Rumunia, 3) – F. Moser, A. Satschko (Niemcy) 6:4, 6:4