Faworyci grają dalej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.coma, foto: atptennis.com

Rozstawiony z numerem drugim Andy Murray oraz turniejowa trójka, Michaił Jużny nie mieli problemów z awansem do drugiej rundy turnieju St. Petersburg Open. Swój mecz wygrał dziś również obrońca tytułu, powoli wracający do wielkiej formy Mario Ancic.

Pojedynek Andy Murraya z Maxem Mirnejem zapowiadał się na niezwykle atrakcyjny. Obaj tenisiści preferują urozmaicony, momentami niekonwencjonalny tenis. Co prawda ataków przy siatce oraz gry kątowej nie brakowało, ale ostatecznie potkanie okazało się jednostronnym widowiskiem. Murray dwukrotnie w każdym z setów przełamał podanie Białorusina, a przy swoim serwisie przegrał w całym meczu tylko siedem piłek. Pojedynek trwał pięćdziesiąt jeden minut.

W drugiej rundzie Andy Murraya czeka teoretycznie jeszcze łatwiejsza przeprawa. Rywalem 20-letniego Brytyjczyka będzie czeski kwalifikant Lukas Dlouhy, który dzisiaj uporał się ze startującym z „dziką kartą” Pawłem Czekowem.

Pewny awans do drugiej rundy wywalczył również triumfator tej imprezy z 2004 roku oraz finalista z 2000, Michaił Jużny. Faworyt gospodarzy uporał się dziś z doświadczonym Justinem Gimelstobem. Rosjanin wykorzystał w tej potyczce wszystkie trzy break pointy, a ponadto obronił jedyną piłkę na przełamanie, jaką miał Amerykanin.

Prestiżowo zapowiada się potyczka drugiej rundy, w której Jużny rywalizować będzie z obrońcą tytułu Mario Ancica. 23-letni Chorwat wraca do pełni formy po problemach zdrowotnych, jakie prześladowały go w pierwszej części sezonu. W ubiegłym tygodniu Ancic osiągnął ćwierćfinał turnieju Masters Series w Madrycie, gdzie pokonał między innymi Jamesa Blake’a. Dziś urodzony w Splicie tenisista wyeliminował Ekwadorczyka Nicolasa Lapenttiego, tracąc łącznie pięć gemów.

Największych emocji dostarczyło dziś spotkanie Potito Starace z Kristofem Vliegenem. Rozstawiony z numerem czwartym Włoch wygrał dopiero po tie-breaku trzeciego seta, zakończonego rezultatem 7:3. Tenisiści spędzili na korcie dwie godziny oraz dwanaście minut.