Bastad: Berlocq ograł Ferrera

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W ćwierćfinale turnieju w Bastad obrońca tytułu Carlos Berlocq ograł rozstawionego z „jedynką” Davida Ferrera 6:3, 6:3. W najlepszej czwórce znaleźli się również Fernando Verdasco, Joao Sousa i Pablo Cuevas.

Berlocq w dwóch pierwszych meczach turnieju rozgrywał ciężkie trzysetówki, zaś Ferrer rozpoczął imprezę od drugiej rundy, w której oddał tylko cztery gemy Hanescu. Dzisiaj jednak skuteczniejszy okazał się ten niżej notowany. 31-letni Argentyńczyk wykorzystał pięć z siedmiu okazji na przełamanie i triumfował po godzinie oraz 26 minutach.

W półfinale Carlos Berlocq zmierzy się z Joao Sousą, który dzisiaj pokonał Dusana Lajovicia 6:4, 6:4.

Ostatnią hiszpańską nadzieją na tytuł w Bastad jest Fernando Verdasco. Leworęczny tenisista z Madrytu pokonał swojego rodaka Pablo Carreno Bustę 6:4, 6:3. W obu setach Verdasco do zwycięstwa wystarczyło po jednym przełamaniu.

Największą niespodzianką w gronie półfinalistów jest Pablo Cuevas, który ma za sobą szereg udanych występów w challengerach. Dzisiaj 111. w rankingu Urugwajczyk pokonał Renzo Olivio 6:2, 6:4, w 83 minuty.

Jestem niezwykle szczęśliwy, po trzech latach znów zagram w półfinale – przyznał Cuevas, który w tym roku przegrał z Verdasco w Roland Garros, ale po pięciosetowej batalii. – Dzisiaj zagrałem bardzo dobrze. To był ciężki mecz. Renzo dobrze grał w tym tygodniu. Jam ma nadzieję, że dalej będę w stanie dobrze grać.

Ćwierćfinały singla:
Carlos Berlocq (Argentyna, 7) – David Ferrer (Hiszpania, 1) 6:3, 6:3
Fernando Verdasco (Hiszpania, 3) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 7:5, 6:3
Joao Sousa (Portugalia, 5) – Dusan Lajović (Serbia) 6:4, 6:4
Pavlo Cuevas (Urugwaj) – Renzo Olivio (Argentyna, Q) 6:2, 6:4

Półfinał debla:
J. Chardy, O. Marach (Francja, Austria) – T. Bednarek, H. Kontinen (Polska, Finlandia, 3) 7:5, 3:6, 11-9 (czytaj więcej)