Zwycięzcy Australian Open nadal w formie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com/własne

Zwycięzcy tegorocznego Australian Open, Jonathan Erlich i Andy Ram, wyprowadzili w dniu dzisiejszym reprezentację Izraela na prowadzenie w spotkaniu ze Szwecją. Na korcie w Ramat Hasharon rywalami tenisistów gospodarzy byli znacznie niżej notowani w rankingu deblowym, Simon Aspelin i Robert Lindestedt.

Spotkanie rozgrywane na korcie Canada Stadium było ciekawym widowiskiem, w którym jednak dosyć widoczną przewagę mieli zdecydowani faworyci. W pierwszej partii o wygranej Erlicha i Rama zdecydowało jedyne przełamanie serwisu Lindestedta.

Druga partia była już znacznie bardziej wyrównanym widowiskiem, gdyż o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim zdecydowanie lepsi okazali się reprezentanci Izraela, wygrywając 7:3.

Najbliżej sprawienia niespodzianki było w trzecim secie, w którym Szwedzi objęli nawet prowadzenie 4:2. Z sześciu kolejnych gemów Erlich i Ram wygrali jednak aż pięć, dlatego zakończyli pojedynek w trzech setach. Zwycięzcy tegorocznego Australian Open byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszej konfrontacji.

W jutrzejszych spotkaniach singlowych, które zadecydują o zwycięstwie jednej z reprezentacji, Dui Sela podejmie Thomasa Johanssona, natomiast Harel Levy zagra z Jonasem Bjorkmanem. Szwedzi, aby awansować do dalszych gier, muszą zwyciężyć w obu konfrontacjach.

Izrael – Szwecja 2:1

Dudi Sela (Izrael) – Jonas Bjorkman (Szwecja) 7:6(8), 6:3, 6:1
Harel Levy (Izrael) – Thomas Johansson (Szwecja) 1:6, 1:6, 3:6

J.Erlich, A.Ram (Izrael) – S.Aspelin, R.Lindstedt (Szwecja) 6:3, 7:6(3), 7:5