Smutek gospodarzy w Wiedniu

/ Anna Wilma , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Już w drugim dniu rozgrywek o Puchar Davisa reprezentanci Stanów Zjednoczonych zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów. Po wygranych Andy’ego Roddicka Jamesa Blake’a trzeci punkt na konto Amerykanów dorzucili Mike i Bob Bryanowie.

W dzisiejszym spotkaniu gry podwójnej liderzy deblowego rankingu ATP nie dali żadnych szans deblowi gospodarzy, Jurgenowi Melzerowi i Julianowi Knowlemu. Kibice, którzy przyszli do wiedeńskiej hali Ferry Dusika szybko musieli pogodzić się z rzeczywistością. Bliźniacy z Kalifornii błyskawicznie objęli prowadzenie 3:0, po czym jeden gem trafił na konto leworęcznych Austriaków. Dwadzieścia cztery minuty zadecydowały o rozstrzygnięciu seta 6:1 na korzyść gości. W drugiej partii faworyci nie utracili kontroli nad spotkaniem i przełamując podanie Melzera podwyższyli stan meczu na 2:0. Zdeprymowani tenisiści gospodarzy nie potrafili już nawiązać wyrównanej walki. Do stanu 0:4 w trzeciej odsłonie nie wygrali żadnego gema. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2.

Amerykańscy debliści w swojej daviscupowej karierze zostali pokonani tylko raz (!) na czternaście spotkań. Miało to miejsce w 2005 roku w meczu z Chorwatami, Mario Anciciem i Ivanem Ljubiciciem.