Halle: Raonic zatrzymany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Milos Raonic doznał niespodziewanej porażki w drugiej rundzie turnieju ATP w Halle. Rozstawiony z trójką reprezentant Kanady przegrał z Peterem Gojowczykiem.

Najciekawiej zapowiadającym się środowym pojedynkiem w Halle była konfrontacja Keiego Nishikoriego z Gaelem Monfilsem. Japończyk sensacyjnie szybko odpadł z Rolanda Garrosa, a Francuz zawędrował aż do ćwierćfinału. W starciu na trawie górą był Nishikori, ale po zaciętej walce. W pierwszej partii Monfils nie istniał, zdobywając tylko gema. Potem jednak mecz się wyrównał i dzięki różnicy przełamania Francuz zdołał wyrównać. W decydującym secie Japończyk znów był górą, zwyciężając do trzech.

Największą niespodziankę dnia sprawił Peter Gojowczyk, który w dwóch setach wyeliminował świetnie serwującego Milosa Raonica. Tym razem jednak lepszy w tym elemencie gry był Niemiec, który po pierwszym podaniu wygrał 81% punktów i obronił oba break pointy. W każdej partii zdobył po jednym przełamaniu, dzięki czemu zwyciężył 6:4, 6:4.

Z turniejem pożegnał się Pierre-Hugues Herbert, który wyeliminował Jerzego Janowicza. Kwalifikant z Francji był wyraźnie słabszy od Philippa Kohlschreibera. W trwającym godzinę meczu Niemiec przegrał tylko pięć punktów przy swoim serwisie i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Sam aż trzykrotnie przełamał Francuza i wygrał do dwóch oraz do czterech.

W ćwierćfinale miejsce zapewnił sobie także Alejandro Falla. Po wyrównanym spotkaniu Kolumbijczyk pokonał 7:6(1), 6:4 Robina Haase. W pierwszej partii nie doszło do żadnego przełamanie, ale w drugim secie były aż trzy. Holender prowadził już 4:2, ale wszystkie pozostałe gemy powędrowały na konto Falli.

Peter Gojowczyk (Australia) – Milos Raonic (Kanada, 3) 6:4, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 4) – Gael Monfils (Francja) 6:1, 3:6, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:2, 6:4
Alejandro Falla (Kolumbia) – Robin Haase (Holandia) 7:6(1), 6:4