Niemcy bez kompletu zwycięstw

/ Jarosław Skoczylas , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com/własne

Małą niespodziankę oglądaliśmy dzisiaj w Volkswagen Halle w Brunszwiku. Reprezentacja Niemiec nie zdołała wygrać dwóch spotkań singlowych i tym samym po pierwszym dniu rywalizacji, remisuje z drużyną Korei Południowej.

W pierwszym pojedynku najlepszy zawodnik gospodarzy, Philipp Kohlschreiber (28 ATP), podejmował mało znanego Koreańczyka, Jae-Sung Ana (329 ATP). Przepaść jaka dzieli obydwu tenisistów w rankingu ATP była absolutnie widoczna na korcie w Volkswagen Halle. Od pierwszej piłki w tym meczu przewagę miał Niemiec, który natychmiast narzucił rywalowi własny styl gry.

Znacznie słabszy tenisista z Korei Południowej bardzo często nie potrafił zwyczajnie nadążyć za uderzeniami zawodnika gospodarzy. Ostatecznie An zdołał wygrać w każdym z trzech setów po dwa gemy, co trzeba uznać za jego drobny sukces. Po pierwszym meczu singlowym reprezentacja Niemiec prowadziła tym samym 1:0.

Znacznie ciekawsze widowisko stworzyli chwilę później na korcie Florian Mayer (68 ATP) oraz Hyung-Taik Lee (44 ATP). To właśnie 32-letni zawodnik z Hoingsung dawał swojej reprezentacji jakiekolwiek szanse na nawiązanie równorzędnej walki z Niemcami. Pierwsze dwa sety należały właśnie do Azjaty, który wygrał 7:5 i 6:3.

Od tego momentu Mayer zaczął grać wyraźnie lepiej, co natychmiast znalazło odbicie w wyniku. Siedem lat młodszy Niemiec zdołał wyrównać stan pojedynku na 2:2 w setach i tym samym o wszystkim decydowała piąta partia. W niej Koreańczyk popisał się bardzo dobrą grą i wielkim doświadczeniem. Ostatecznie Lee wygrał tę partię 3:2 i w rywalizacji Niemcy – Korea Południowa jest remis.

Wyniki Pucharu Davisa – Grupa Światowa (I dzień)