Nicea: Delbonis lepszy od Isnera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Najwyżej rozstawiony John Isner pożegnał się z turniejem ATP w Nicei. Amerykanin przegrał w tie breaku trzeciego seta z Federico Delbonisem. Stawkę półfinalistów uzupełnili Ernests Gulbis, Gilles Simon i Albert Montanes.

Ponad dwie godziny trwała walka Isnera z Delbonisem o awans do najlepszej czwórki turnieju w Nicei. Amerykanin posłał 16 asów, wygrał 76% punktów po pierwszym podaniu, ale w całym meczu był gorszy. W pierwszej partii Argentyńczyk w samej końcówce zdobył przełamanie i wygrał 6:4. Mógł zakończyć mecz w dwóch setach, ale nie wykorzystał piłki meczowej, a chwilę później stracił podanie w kluczowym momencie i Isner wyrównał stan rywalizacji. Argentyńczyk nie stracił jednak koncentracji i wytrzymał trudy meczu, zwyciężając w tie breaku decydującej partii 8-6.

Duże problemy miał także Ernests Gulbis. Łotysz też potrzebował ponad dwóch godzin, aby znaleźć sposób na Dmitrija Tursunowa. Pierwsza partia przebiegła zgodnie z planem, bo faworyt przełamał Rosjanina i wygrał 6:3. Jednak w drugim secie to Tursunow zdobył jedynego breaka i wyrównał. W decydującym secie Gulbis przegrywał już 3:5, ale odrobił stratę, a potem triumfował w tie breaku.

W trzech setach awans wywalczył także Albert Montanes. Hiszpan przegrał pierwszą partię z Leonardo Mayerem w tie breaku, ale w dwóch następnych zdobył przewagę jednego przełamania i odwrócił losy spotkania.

Najłatwiejszą przeprawę miał Gilles Simon. Rozstawiony z czwórką Francuz tylko w pierwszym secie męczył się z Carlosem Berlocqiem, wygrywając 6:4. W drugiej partii był górą w kluczowych momentach, dzięki czemu stracił tylko jednego gema.