Madryt: Fyrstenberg i Matkowski w drugiej rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Nasz eksportowy debel Fyrstenberg-Matkowski pokonał po tie breaku duet Murray-Peers. W drugiej rundzie dojdzie do polskiego pojedynku na madryckich kortach, bowiem „Matka” i „Frytka” zmierzą się z Łukaszem Kubotem i Robertem Lindstedtem.

Pierwsza partia należała do australijsko-brytyjskiego duetu. Murray i Peers przełamali Fyrstenberga i Matkowskiego już w otwierającym gemie i nie dopuścili do breaka powrotnego. Nasz eksportowy debel natomiast ponownie nie utrzymał serwisu w siódmym gemie. Rywale nie wypuścili z rąk takiej okazji i wygrali seta do 2.

Drugi set przez większość czasu był bardzo wyrównany. Żaden z debli nie dał się przełamać. Kluczowy okazał się ósmy gem. Fyrstenberg i Matkowski popisali się breakiem na 5:3. Polacy kontynuowali dobrą passę i zachowali zimną krew w kolejnym gemie, kiedy obronili kilka break pointów. Seria wygranych punktów przeważyła szalę na ich korzyść.

O losach awansu do drugiej rundy decydował tie break. Na samym początku w lepszej sytuacji znaleźli się Murray z Peersem. „Frytka” i „Matka” odrobili jednak mini break, wygrywając akcję na 2-3. Kolejne trzy akcje również dla Polaków, którzy objęli prowadzenie 5-3. Brytyjsko-australijska para nie podniosła się już po takim ciosie i została przełamana jeszcze dwukrotnie. Fyrstenberg i Matkowski wygrali ostatecznie 10-6.

Już przed meczem drugiej rundy wiadomo, że w trzeciej zagra przynajmniej jeden Polak. Kolejnymi przeciwnikami „Frytki” i „Matki” będą bowiem zwycięzcy Australian Open – Łukasz Kubot i Robert Lindstedt.

M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – J. Murray, J. Peers (Wielka Brytania, Australia) 2:6, 6:3, 10-6