Monte Carlo: 300. zwycięstwo Rafaela Nadala

/ Anna Niemiec , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jubileuszowe zwycięstwo na kortach ziemnych odniósł Nadal. Djoković zdemolował kolejnego rywala. W Monako dalej będą grali również Federer, Wawrinka, Ferrer i Tsonga. Odpadł Tomas Berdych.

Imponujące zwycięstwo odniósł Novak Djoković, który w 47 minut pokonał Pablo Carreno Bustę. – W dwóch pierwszych meczach straciłem tylko dwa gemy. Ciężko o lepszy początek. Nie chcę stracić kontroli. Czuję się bardzo pewnie na korcie. Przyjechałem po wspaniałym sezonie na kortach twardych w Stanach Zjednoczonych. Chcę kontynuować swoją passę.

Serb w meczu o półfinał zmierzy się z Guillermo Garcią-Lopezem. Hiszpan sprawił największą niespodziankę tego dnia i wyeliminował rozstawionego z numerem piątym Tomasa Berdycha w trzech setach. Było to ósme zwycięstwo z rzędu Hiszpana. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego przyjechał do Monte Carlo tuż po turnieju w Casablance, gdzie okazał się bezkonkurencyjny. Guillermo-Lopez będzie próbował poprawić bilans bezpośrednich pojedynków z wiceliderem rankingu światowego, który wynosi 5:0 dla tenisisty z Serbii. Djoković wypowiedział się o ćwierćfinałowym rywalu. – Kolejny specjalista od kortów ziemnych, następny mecz, w którym zamierzam grać agresywnie i dyktować warunki. Moja gra jest już bardzo różnorodna, a to jest jeden z kluczowych elementów, jeśli chodzi o sukcesy na tej nawierzchni. Trzeba grać równie dobrze zarówno w obronie jak i ataku. Myślę, że wychodziło mi to całkiem nieźle w dwóch pierwszych meczach – zakończył tenisista rozstawiony z numerem drugim w imprezie w Monte Carlo.

Rafael Nadal odniósł 300. na nawierzchni ziemnej w karierze. Hiszpan pokonał Andreasa Seppiego. – Myślę, że zgrałem lepiej niż wczoraj – przyznał Nadal. – Przez długi czas grałem na wysokim poziomie. Myślę, że skutecznie zmieniałem kierunki i grałem z dobrą intensywnością. Przy 4:1 w drugim secie moje nogi przestały pracować tak jak należy. Seppi jest zawodnikiem, który uderza piłkę bardzo wcześnie. Jeśli sam nie grasz w korcie, możesz wpaść w poważne problemy – kontynuował lider światowego rankingu. – Osłabła intensywność mojej gry, popełniłem kilka błędów. Miałem szczęście, że udało mi się ponownie go przełamać.

Ośmiokrotny zwycięzca turnieju w Monako w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Davidem Ferrerem. Jego starszy rodak w ćwierćfinale znalazł się po wygranej nad Grigorem Dimitrovem. – David jest bardzo trudnym przeciwnikiem na każdej nawierzchni, ale na mączce to zawsze niezwykłe wyzwanie. Rozegrałem z nim już wiele meczów, większość z nich była naprawdę ciężka. Jeśli nie grasz na swoim najwyższym poziomie, o wygraną jest niezwykle trudno – Rafael Nadal podzielił się przemyśleniami na temat kolejnego pojedynku.

Do najlepszej ósemki awansował również Jo-Wilfried Tsonga, który w trzech setach pokonał Fabio Fogniniego. Milos Raonic pokonał Tommy’ego Robredo, który teoretycznie powinien lepiej radzić sobie na nawierzchni ziemnej od Kanadyjczyka. O półfinał zagrają również dwaj najlepsi tenisiści szwajcarscy. Roger Federer pokonał Lukasa Rosola. Stanislas Wawrinka nie musiał nawet wychodzić na kort, bo Nicolas Almagro musiał poddać mecz z powodu kontuzji.

Druga runda debla
D. Nestor, N. Zimonjić (Kanda, Serbia, 5) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) 6:7(6) 7:6(3) 10:7
A. Peya, B. Soares (Austria, Brazylia, 2)– S Bolelli, F Fognini (Włochy) 6:2 6:3
M. Mirnyi, M. Jużny (Białoruś, Rosja) – M. Llodra, N. Mahut (Francja, 6) 7:6(4) 6:4
J. Benneteau, E. Roger-Vasselin (Francja, 8) – J. Cabal, R. Farah 6:4 5:7 10:4
R. Arneodo, B Balleret (Monako,WC) – R. Bautista Agut , A Seppi (Hiszpania, Włochy) 6:4 3:6 11:9