Casablanca: hiszpański finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Po raz czwarty z rzędu triumfatorem turnieju ATP w Casablance będzie reprezentant Hiszpanii. O tytuł powalczą w niedzielę Marcel Granollers oraz Guillermo Garcia-Lopez.

W gronie półfinalistów znalazło się łącznie trzech tenisistów z Hiszpanii, gdyż Garcia-Lopez wygrał dziś zaciętą konfrontację z niżej notowanym rodakiem, 21-letnim Roberto Carballesem Baeną 6:2, 6:7(4), 6:4. Mecz trwał aż dwie godziny oraz 50 minut.

Dla odmiany pojedynek Marcela Granollersa z Federico Delbonisem skończył się już po 76 minutach. Hiszpan wykorzystał pięć z siedmiu okazji na przełamanie, tylko raz stracił swoje podanie i wygrał 6:1, 6:4.

Jestem szczęśliwy, że zdołałem to zakończyć w dwóch setach i czekam na jutrzejszy hiszpański finał – skomentował Granollers.

Oczywiście to będzie inny mecz – odniósł się z kole do finału Garcia-Lopez. – On gra naprawdę dobrze i jest zmotywowany. Będzie niezwykle groźny. Muszę być skoncentrowany i dobrze zagrać.

Półfinały singla:
Marcel Granollers (Hiszpania, 4) – Federico Delbonis (Argentyna, 6) 6:1, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 8) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania, Q) 6:2, 6:7(4), 6:4

Finał debla:
J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 1) – T. Bednarek, L. Dlouhy (Polska, Czechy) 6:2, 6:2