Houston: Almagro i Verdasco w półfinałach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Nicolas Almagro, Fernando Verdasco, Sam Querrey oraz Santiago Giraldo skompletowali grono półfinalistów turnieju U.S. Men’s Clay Court Championship w Houston.

30-letni Verdasco do półfinał turnieju ATP awansował po raz pierwszy od przeszło roku (w lipcu osiągnął finał w Bastad). W piątek leworęczny Hiszpan wygrał z Donaldem Youngiem 7:6(1), 6:1. W pierwszym secie reprezentant gospodarzy roztrwonił prowadzenie 5:3.

W pierwszym secie grał on wspaniały tenis. Dla mnie było to niekomfortowe, ale walczyłem, a on zagrał słabszy gem i go przełamałem. Po tym zaczął pudłować trochę więcej, także w tie breaku. Po wygraniu tie breaku dostałem więcej pewności siebie i byłem bardziej stabilny na korcie – ocenił tenisista z Madrytu.

O miejsce w finale Fernando Verdasco zagra z Santiago Giraldo, który pokonał swojego rodaka Alejandro Gonzaleza 6:3, 6:4.

Wciąż realny pozostaje hiszpański finał. Rozstawiony z numerem trzy Nicolas Almagro wygrał ze znacznie mniej doświadczonym Jackiem Sockiem 6:2, 6:4.W całym meczu Hiszpan odnotował siedem asów i przegrał tylko pięć piłek w swoich gemach serwisowych.

W grze pozostaje jeszcze jeden reprezentant gospodarzy. Sam Querrey w ćwierćfinale wygrał z Dustinem Brownem 6:3, 6:7(8), 6:3. W zaciętym tie breaku drugiego seta reprezentant Niemiec wykorzystał piątego setbola. W decydującej partii od stanu 3:3 Amerykanin wygrał trzy kolejne gemy.

Musisz być gotowy na wszystko – Querrey odniósł są do nieprzewidywalnej gry Browna. – On może iść do przodu, cofnąć się, zagrać serve&volley, slajsa z forhendu, czy dropszota. Trzeba spodziewać się wszystkiego i nie irytować, gdy on wygra punkt.

B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – C. Guccione, L. Hewitt (Australia) 7:5, 6:3
D. Marrero, F. Verdasco (Hiszpania, 1) – S. Giraldo, A. Gonzalez (Kolumbia) 6:4, 6:2