Miami: Nishikori broni 4 meczbole i wygrywa niesamowitą batalię z Ferrerem!

Trzy godziny i pięć minut trwała batalia Kei Nishikoriego z Davidem Ferrerem, w czwartej rundzie turnieju w Miami. Japończyk wybronił cztery meczbole i triumfowała 7:6(7), 2:6, 7:6(9)!

Już w pierwszym gemie tej zaciekłej rywalizacji tenisiści rozegrali szesnaście punktów. Ferrer wybronił trzy break pointy i utrzymał podanie. Od tego momentu Japończyk zapisał na swoje konto cztery kolejne gemy. Hiszpan zdołał doprowadzić do stanu 4:4, by następnie przegrać podanie. Japończyk przy wyniku 5:4 również przegrał gem serwisowy i ostatecznie doszło do tie breaka. W nim Ferrer zmarnowała dwa setbole, przegrywając 7-9.

W drugim secie takiej dramaturgii nie było. Doświadczony Hiszpan pewnie pilnował swojego podania, wykorzystał oba break pointy i wygrał 6:2. Na początku decydującej partii doszło do serii przełamań – czterech w pierwszych pięciu gemach. Po huśtawce nastrojów (Nishikori nie wykorzystał prowadzenia 3:1) o losach meczu zadecydował tie break.

Znakomicie rozpoczął go japoński tenisista, wygrywając trzy pierwsze punkty (w tym dwa przy podaniu Ferrera!), ale przewagą nie cieszył się długo. Ostatnie punkty to już prawdziwa walka nerwów. Rutynowany Hiszpan nie wykorzystał czterech meczboli (przy 6-5, 7-6, 8-7 i 9-8), zaś 24-letni Japończyk zrobił pożytek z pierwszej okazji!

Rok temu Ferrer osiągnął w Miami finał, przegrywając w nim z Andy Murrayem w tie break trzeciego seta i nie wykorzystując po drodze jednego meczbola.

Nishikori odniósł dziś trzecie zwycięstwo w szóstej konfrontacji z Ferrerem. Co ciekawe nie był to ich pierwszy „epicki” bój. W 2008 roku niespełna 19-letni wówczas Japończyk sprawił dużą niespodziankę, wygrywając pięciestową batalię w trzeciej rundzie US Open 6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 7:5. Bolesna była również druga porażka Hiszpana – w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Z kolei rok temu również spotkali się w czwartej rundzie w Miami i wówczas Ferrer wygrał bez większej historii 6:4, 6:2.

W ćwierćfinale Kei Nishikori zagra z Rogerem Federerem lub Richardem Gasqutem. Można być pewnym, iż będzie to piękne widowisko.