Miami: Tomic przegrywa z Nieminenem w 28 minut – najkrótszy mecz w historii ATP Tour!

Bernard Tomic nie mógł sobie wyobrazić gorszego powrotu do tenisa po kontuzji. W pierwszej rundzie turnieju w Miami Australijczyk przegrał z Jarkko Nieminenem 0:6, 1:6, w 28 minut! To najkrótszy mecz w historii rozgrywek ATP Tour!

Tomic w styczniu skreczował w meczu pierwszej rundy Australian Open z Rafaelem Nadalem. Australijczyk poddał się operacji obu bioder, a pierwotnie mówiło się, że wróci do gry dopiero na turniej w Monte Carlo.

21-letni Tomic zdecydował się jednak przyśpieszyć ten powrót, a skutek tego był opłakany. W pierwszym secie Australijczyk wygrał z 32-letnim Nieminenem zaledwie trzy punkt, w drugiej partii dziesięć (w tym jednego gema). W efekcie spotkanie skończyło się po 28 minutach i 20 sekundach.

Jest to najkrótsze spotkanie w historii singlowych meczów ATP Tour (nie licząc oczywiście kreczów). O ok. minutę dłużej grali w 1996 roku w Sydney, Greg Rusedski i Carsten Arriens (mecz zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka 6:0, 6:0).

Jarkko Nieminen (Finlandia) – Bernard Tomic (Australia) 6:0, 6:1