Miami: Djoković zagra z Chardym, Federer z Karloviciem

Jeremy Chardy będzie rywalem Novaka Djokovicia w drugiej rundzie turnieju Sony Open Tennis w Miami. Rogera Federera czeka z kolei konfrontacja Ivo Karloviciem.

Chardy rozegrał w środę tenisowy maraton z Juanem Monaco, wygrany 7:5, 3:6, 7:6(5). Trzeciego seta Argentyńczyk rozpoczął od przełamania, ale stratę natychmiast roztrwonił . W rozstrzygającym tie breaku Monaco nie wykorzystał z kolei prowadzenia 3-1. Mecz trwał dwie godziny i 38 minut.

Djoković i Chardy grali ze sobą siedmiokrotnie i wszystkie te konfrontacje wygrał serbski tenisista. Co więcej Francuz nie ugrał z Serbem nawet seta.

Po raz dwunasty spotkają się Ivo Karlović i Roger Federer (Chorwatowi udało się wygrać raz, w 2008 roku). 35-latek z Zagrzebia w pierwszej rundzie pokonał kwalifikanta Paul-Henri Mathieu 7:6(3), 7:6(5). W całym meczu nie było chociażby jednego break pointa, a Karlović odnotował 21 asów.

Czwarty wygrany mecz w sezonie zaliczył Marcos Baghdatis. Grający z „dziką kartą” Cypryjczyk spotkanie z Santiago Giraldo rozpoczął fatalnie, ale ostatecznie zdołał wygrać 1:6, 6:2, 7:5. W trzecim secie Kolumbijczyk prowadził 5:2 z podwójnym przełamanie, by następnie gładko przegrać pięć kolejnych gemów!

Matthew Ebden (Australia) – Łukasz Kubot (Polska) 4:6, 6:4, 6:4
Albert Montanes (Hiszpania) – Michał Przysiężny (Polska) 5:7, 7:6(5), 6:3

Marcos Baghdatis (Cypr) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 1:6, 6:2, 7:5
Jeremy Chardy (Francja) – Juan Monaco (Argentyna) 7:5, 3:6, 7:6(5)
Adrian Mannarino (Francja) – Nikołaj Dawydienko (Rosja) 6:4, 7:5
Radek Stepanek (Czechy) – Daniel Brands (Niemcy) 6:3, 6:0
Horacio Zeballos (Argentyna) – David Goffin (Belgia) 7:5, 6:3
Dominik Thiem (Austria) – Lukas Rosol (Czechy) 7:6(6), 6:4