Cuevas wciąż zaskakuje

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Minionej nocy czasu polskiego wyłoniono komplet półfinalistów turnieju Movistar Open, rozgrywanego na ziemnych kortach w Vina del Maar. Wszystkie mecze 1/4 skończyły się w dwóch setach. Wciąż pewne zwycięstwa odnosi faworyt imprezy Fernando Gonzalez, zaś kolejną niespodziankę sprawił Pablo Cuevas, którym tym razem wyeliminował Jose Acasuso.

Fernando Gonzalez walczy w tym roku o trzeci tytułu na kortach Vina del Maar. Tenisista ten przed własną publicznością triumfował w 2002 oraz 2004 roku, natomiast w 2005 przegrał w finale z Gastonem Gaudio. W ubiegłym roku Gonzalez nieoczekiwanie przegrał już w ćwierćfinale z Albertem Montanesem, ale miało to miejsce zaraz po jego spektakularnym dojściu do finału Australian Open.

Tym razem faworyt gospodarzy przez fazę ćwierćfinałową przeszedł bez większych problemów, eliminując w niej Argentyńczyka Carlosa Berlocqua. Emocje w tym meczu miały miejsce tylko w pierwszym secie, w którym Gonzalez obronił nawet jedną piłkę setową, przy własnym podaniu i stanie 4:5. Chilijczyk ostatecznie doprowadził jednak do wyrównania, a następnie to on przełamał podanie rywala, by po zmianie stron przypieczętować serwisem zwycięstwo w secie. Druga partia była już wyłącznie popisem Fernando Gonzaleza, który nie oddała Argentyńczykowi nawet jednego gema. Mecz skończył się po godzinie i dwudziestu dwóch minutach.

W meczu półfinałowym Gonzalez zmierzy się z objawieniem tego turnieju, Pablo Cuevasem. Sklasyfikowany na 111 miejscu w rankingu ATP Urugwajczyk w pierwszej rundzie pokonał powracającego do wielkiego tenisa Guilermo Corię, w drugiej rozstawionego z numerem czwartym Hiszpana Fernando Verdasco, a minionej nocy oddał tylko sześć gemów w rywalizacji z turniejową siódemką Jose Acasuso!

Drugą parę półfinałową utworzyli rozstawiony z numerem trzecim Argentyńczyk Juan Monaco, który pokonał swojego rodaka Juana Pablo Brzezickiego 6:2, 6:3, a także Santiago Ventura. Hiszpan wyeliminował Włocha Fabio Fabio Fogniniego, zwyciężając 6:3, 6:3.