Acapulco: kontuzja Ferrera

David Ferrer skreczował w ćwierćfinale turnieju w Acapulco z Kevinem Andersonem i jego występ w Indian Wells stanął pod znakiem zapytania. Kolejne trzysetowe spotkanie rozegrał Andy Murray.

Ferrer w niespełna 40 minut wygrał pierwszego seta z Andersonem 6:2 i wydawało się, że jego awans do najlepszej czwórki jest niezagrożony. Problemy Hiszpana zaczęły się jednak w drugim secie i przy stanie 2:4 skreczował. Powodem takiej decyzji był ból w lewej nodze.

Jest mi bardzo przykro, ponieważ grałem świetnie – przyznał Ferrer, który w piątek podda się badaniu rezonansem magnetycznym. – Wciąż nie wiem jako poważna jest kontuzja.

Swoje problemy przeżywał w czwartek również Andy Murray. Szkot w pierwszym secie z Gilles Simonem ugrał zaledwie gema. W drugiej partii Francuz prowadził natomiast 5:3, ale nie zdołał sfinalizować meczu, przegrywając w tie breaku 4-7. Trzecią partię pewnie kontrolował już rozstawiony z „dwójka” Brytyjczyk, wygrywając 6:2.

Miejsce w najlepszej czwórce wywalczył także Ołeksandr Dołgopołow, który wygrał z Ivo Karloviciem 6:4, 7:6(4). Tym samym Ukrainiec potwierdził wysoką dyspozycję – w ubiegłym tygodniu osiągnął finał w Rio de Janeiro, gdzie wygrał m.in. z Almagro, Fogninim i Ferrerem, a dopiero w ostatnim meczu został zatrzymany przez Nadala.

O drugi z rzędu finał Dołgopołow zagra z Andersonem.

Ćwierćfinały singla:
Kevin Anderson (RPA, 5) – David Ferrer (Hiszpania, 1) 2:6, 4:2 i krecz
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) – Gilles Simon (Francja, 6) 1:6, 7:6(4), 6:2
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) – Ivo Karlović (Chorwacja) 6:4, 7:6(4)

Ćwierćfinały debla:
F. Lopez, M. Mirnyj (Hiszpania, Białoruś) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 1) 6:3, 6:4
T. Huey, D. Inglot (Filipiny, Wielka Brytania, 3) – J. Nieminen, E. Roger-Vasselin (Finlandia, Francja) 7:6(5), 7:6(4)
K. Anderson, M. Ebden (RPA, Australia) – E. Butorac, R. Klaasen (USA, RPA, 4) 7:6(5), 3:6, 13-11
C. Ramirez, M. Reyes-Varela (Włochy, WC) – S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA) 1:6, 6:3, 10-8