Sao Paulo: Almagro już za burtą

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Turniejów w Brazylii Nicolas Almagro nie będzie wspominał zbyt dobrze. W ciągu dwóch tygodni dwa razy odpadł już po pierwszym meczu, tym razem przegrywając 6:3, 3:6, 2:6 z Federico Delbonisem.

Rozstawiony z numerem dwa w Sao Paulo Almagro w pierwszej rundzie miał wolny los, zmagania rozpoczął więc od 1/8 finału. Początek meczu nie wskazywał na to, że Hiszpan może mieć większe problemy – w kilka minut wygrał trzy pierwsze gemy, a w secie otwarcia triumfował 6:3. W kolejnych dwóch odsłonach przełamania na samym początku uzyskiwał jednak Delbonis i to on wygrał cały mecz. Dla Almagro jest to trzecia porażka z rzędu, po przegranych meczach w półfinale turnieju w Buenos Aires i w pierwszej rundzie w Rio De Janeiro.

O półfinał Delbonis powalczy z innym Hiszpanem, Albertem Montanesem, który na korcie spędził zdecydowanie mniej czasu. Wszystko przez kontuzję pleców, z jaką od połowy pierwszego seta zmagał się rywal Hiszpana, Brazylijczyk Joao Souza. Ostatecznie przy stanie 6:4, 2:3 dla Montanesa reprezentant gospodarzy był zmuszony poddać mecz.

Z turniejem pożegnała się turniejowa "dwójka", ale do ćwierćfinału awansował rozstawiony z numerem eden Tommy Haas. Nie mieć nie miał jednak łatwej przeprawy z notowanym dużo niżej Potito Starace. W pierwszej odsłonie obyło się bez przełamań i o wszystkim rozstrzygnął dopiero tie break, w którym Niemiec okazał się zdecydowanie lepszy. W drugim secie Starace opadł już nieco z sił, dużo słabiej serwował, a Haas dobrze to wykorzystał, wygrywając 7:6(2), 6:3.

Kolejnym rywalem reprezentanta Niemiec będzie Argentyńczyk Horacio Zeballos, który bardzo pewnie ograł swojego rodaka, Guido Pellę. W obu setach Zeballos okazał się lepszy o jedno przełamanie i zwyciężył 6:3, 6:4.

Tommy Haas (Niemcy, 1) – Potito Starace (Włochy, Q) 7:6(2), 6:3
Federico Delbonis (Argentyna) – Nicolas Almagro (Hiszpania, 2) 2:6, 6:3, 6:2
Albert Montanes (Hiszpania) – Joao Souza (Brazylia, WC) 6:4, 2:3
Horacio Zeballos (Argentyna) – Guido Pella (Argentyna) 6:3, 6:4.