Dubaj: szybka porażka Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Niestety Michał Przysiężny nie sprawił niespodzianki i przegrał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Dubaju z rozstawionym z „szóstką” Michaiłem Jużnym. Rosjanin zwyciężył 6:3, 6:4.

30-letni Polak wyrównaną walkę toczył jedynie na samym początku spotkania. Później warunki na korcie dyktował już Rosjanin i podobnie jak podczas Roland Garros 2010 odniósł pewne zwycięstwo. W pierwszej partii Jużnyj uzyskał dwa przełamania, a Przysiężny nie miał nawet pojedynczego break pointa. Nasz tenisista zagroził serwisowi Rosjanina dopiero w drugim secie, ale wywalczenie jednego przełamania na niewiele się zdało. Jużnyj ponownie zdobył dwa breaki, czym przypieczętował swój triumf.

Przysiężny zakończył tym samym występ w Dubaju, gdzie nie zgłosił do startu w grze podwójnej. Kolejnymi turniejami Polaka będą wielkie imprezy w Indian Wells i Miami, a także challenger w Irving, do którego 30-letni głogowianin zgłosił się w drugim tygodniu kalifornijskich zawodów.

Tegoroczne występu Michała Przysiężnego są na razie dalekie od oczekiwań. Najlepszym podsumowaniem pierwszych dwóch miesięcy sezonu jest fakt, iż Polak od początku stycznia wygrał tylko jedno spotkanie – w pierwszej rundzie Australian Open pokonał Horacio Zeballosa. Poza tym odpadał po pierwszych meczach w Doha, Auckland, Montpellier i Memphis. Czarnej serii nie przerwał nie przerwał również w Dubaju, choć trzeba przyznać, że nie był faworytem starcia z notowanym na 15. miejscu Jużnym.

Michaił Jużnyj (Rosja, 6) – Michał Przysiężny (Polska) 6:3, 6:4