Stepanek wygrywa w I rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: kghm-atp.pl, foto: atptennis.com

Rozstawiony z  numerem pierwszym Czech, Radek Stepanek, awansował do drugiej rundy turnieju KGHM Dialog Polish Indoors, który rozgrywany jest od poniedziałku we Wrocławiu (pula nagród 106 500 euro). Największa gwiazda tegorocznej edycji, nie miała większych problemów ze zwycięstwem na korcie z hali Orbita.

Rywalem czeskiego zawodnika w pierwszej rundzie zawodów był Francuz, Edouard Roger Vasselin. Tenisista sklasyfikowany na 92 pozycji na świecie miał jedynie coś do powiedzenia w pierwszym secie. Długimi fragmentami tej części gry, potrafił toczyć wyrównaną walkę ze Stepankiem. Ostatecznie jednak górę wzięło ogromne doświadczenie Czecha, który wygrał 6:4.

Od początku drugiej partii na korcie w hali Orbita rządził tylko i wyłącznie trzydziesty tenisista rankingu ATP. Czech, który występuje we Wrocławiu z dziką kartą, bez większych problemów przełamywał serwis swojego rywala. Po około godzinie gry Roger Vasselin przegrał ten mecz w dwóch setach, łącznie zdobywając pięć gemów.

W drugiej rundzie turnieju KGHM Dialog Polish Indoors rywalem Radka Stepanka będzie Amerykanin, Bobby Reynolds. 25-letni tenisista ze Stanów Zjednoczonych zajmuje obecnie 113 pozycję w rankingu światowym, a więc jest znacznie niżej notowany od swojego jutrzejszego rywala. Spotkanie pomiędzy tymi tenisistami odbędzie się w głównej arenie tegorocznego turnieju, hali Orbita.