Memphis: Nishikori obronił tytuł

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Kei Nishikori w dwóch setach wygrał niedzielny finał z Ivo Karloviciem i obronił tytuł wywalczony przed rokiem. To czwarty triumf w turnieju ATP w karierze 24-letniego Japończyka.

Finałowy pojedynek rozpoczął się po myśli Keia Nishikoriego. Turniejowa „jedynka” już w trzecim gemie przełamał Karlovicia, a sam utrzymał serwis do samego końca, broniąc dwa pointy na drodze do zwycięstwa 6:4 w pierwszym secie.

Nieco inaczej ułożyła się pierwsza faza drugiej partii. Karlović długo nie dawał za wygraną, a heroiczną walkę udokumentował siedmioma obronionymi break pointami. Obrońca tytułu tym razem nie znalazł sposobu na serwis rywala. O losach drugiego seta decydował tie break. Nishikori w tenisowej wojnie nerwów nie pozostawił Chorwatowi najmniejszych złudzeń, nie stracił żadnego punktu i wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Dla 24-letniego tenisisty z Kraju Kwitnącej Wiśni to drugi z rzędu tytuł wywalczony na kortach Memphis, a czwarty w całej jego karierze. Japończykowi zdaje się służyć północnoamerykański klimat, bowiem jeden z dwóch pozostałych triumfów odniósł w Delray Beach.

Kilka godzin wcześniej w Buenos Aires trzeci tytuł z rzędu zdobył David Ferrer. Gdyby Nishikoriemu udało się w przyszłym roku powtórzyć wyczyn Hiszpana, zostałby pierwszym tenisistą w historii, który dokonał tego w Memphis.