Buenos Aires: hat-trick Ferrera

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

David Ferrer po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł w Buenos Aires i zapisał się w historii Copa Claro. Piąta rakieta świata w finale w dwóch setach pokonał Włocha Fabio Fogniniego.

Przed rozpoczęciem niedzielnego pojedynku za faworyta uchodził Ferrer, który nie tylko wygrał dwie poprzednie edycje Copa Claro, ale też wychodził zwycięsko ze wszystkich sześciu pojedynków z Fogninim.

Hiszpan znakomicie rozpoczął spotkanie, szybko przełamując rywala i obejmując prowadzenie 3:0. Turniejowej „dwójce” udało się odrobić straty, jednak Ferrer ponownie wykorzystał break pointa, co dało mu wygraną w pierwszej partii do 4.

Decydujące rozstrzygnięcia w drugim secie, a także całym spotkaniu, zapadły w ósmym gemie. Przy stanie 4:3 broniący tytułu Hiszpan przełamał 26-letniego Włocha, mając w perspektywie własne podanie. Ferrer, jak przystało na czołowego tenisistę globu, utrzymał serwis, a zwycięstwem 6:3 przypieczętował trzeci z rzędu triumf w Copa Claro.

Kluczem do wygranej była solidna gra przez całe spotkanie, a w ważnych momentach prezentowałem się lepiej od Fabio. Cieszę się z nowego tytułu… Zawsze daję z siebie wszystko i wreszcie mogę zdobyć kolejne trofeum – mówił po finałowym pojedynku król Buenos Aires.

Ferrer zapisał się w historii Copa Claro jako pierwszy zawodnik, który trzy razy z rzędu sięgał po tytuł.