Buenos Aires: Fognini potwierdza wysoką formę

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Fabio Fognini udanie rozpoczął zmagania w Buenos Aires, pokonując Juliana Reistera. Z turniejem pożegnało się trzech reprezentantów gospodarzy – Maximo Gonzalez, Martin Alund oraz rozstawiony z „siódemką” Maximo Gonzalez.

Przed kilkoma dniami Fognini cieszył się z triumfu w Vina del Mar. Forma nie uleciała, a Włoch w pierwszej rundzie rozgrywek w Buenos Aires potwierdził swoje aspiracje do triumfu. Turniejowa „dwójka” w pierwszej partii aż czterokrotnie przełamywał Juliana Reistera, jednak Niemiec postawił ciężkie warunki i sam wykorzystał trzy break pointy. 26-latek z Arma di Taggia wygrał seta 7:5, a w drugim już wyraźnie przeważał, co potwierdził zwycięstwem 6:2.

W drugiej rundzie Fogniniego czeka kolejne spotkanie z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk stanie przed szansą na rewanż za porażkę w finale turnieju w Vina del Mar. 26-letni mieszkaniec Buenos Aires w swoim pierwszym pojedynku na rodzimych kortach pokonał 6:3, 6:4 rodaka Facundo Arguello.

Rozstawiony z „jedynką” David Ferrer wygrał dwie poprzednie edycje Copa Claro, a we wtorek – wprawdzie nie bez problemów – zrobił pierwszy krok ku drugiej z rzędu obronie tytułu. Hiszpan potrzebował przeszło 2 godzin, żeby rozprawić się z reprezentantem gospodarzy, Maximo Gonzalezem. O miejsce w ćwierćfinale turniejowa „jedynka” powalczy z Santiago Giraldo. Kolumbijczyk w pierwszej rundzie wyeliminował innego hiszpańskiego tenisistę, Alberta Montanesa.

Niezwykle emocjonujący pojedynek stoczyli kolejny z Hiszpanów – Albert Ramos – oraz reprezentant gospodarzy, Juan Monaco. Argentyńczyk, mimo wygranej po tie breaku w pierwszym secie, musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki przed własną publicznością. Ramos z partii na partię miał większą przewagę – w drugim secie zwyciężył do 4, w trzecim natomiast do 2.

Prawie dwie i pół godziny spędzili na korcie rozstawiony z „szóstką” Robin Haase oraz argentyński kwalifikant Martin Alund. Holender zapisał na swoim koncie pierwszego seta, ale w drugim lepszy pokazał się 28-latek z Mendozy. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w trzeciej partii i tym razem Haase okazał się już lepszy.

Do drugiej rundy awans wywalczył we wtorek także Filippo Volandari. Włoch odniósł zwycięstwo 5:7, 6:0 i 6:3 nad chilijskim kwalifikantem, Christianem Garinem.

David Ferrer (Hiszpania, 1, WC) – Maximo Gonzalez (Argentyna, Q) 7:6(7), 6:4
Albert Montanes (Hiszpania) – Santiago Giraldo 7:6(4), 6:2
Filippo Volandari (Włochy) – Christian Garin (Chile, Q) 5:7, 6:0, 6:3
Albert Ramos (Hiszpania) – Juan Monaco (Argentyna, 7) 6:7(3), 6:4, 6:2
Robin Haase (Holandia, 6) – Martin Alund (Argentyna, Q) 6:4, 6:7(6), 6:3
Leonardo Mayer (Argentyna) – Facundo Arguello (Argentyna, Q) 6:3, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 2) – Julian Reister (Niemcy) 7:5, 6:2