Rotterdam: pewne otwarcie Berdych

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Tomas Berdych pewnie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Rotterdamie, wygrywając z Andreasem Seppim 6:3, 6:3. Nieco więcej problemów miał Jo-Wilfried Tsonga, który z powodzeniem odrobił stratę seta.

Rozstawiony z „trójką” Berdych potrzebował 63 minut na ogranie 31. w rankingu Seppiego. Czech bardzo pewnie pilnował swojego podania, wykorzystując zarazem trzy z dziesięciu okazji na przełamanie.

To był dobry, solidny początek turnieju – mówił po meczu Berdych. – On nie jest łatwym przeciwnikiem, dobrze grał w Australii. Lubię grać tutaj. Byłoby zaszczytem dodać moje nazwisko do triumfatorów tego turnieju, dołączając do grona wielkich zawodników i legend. W tym roku, jak zawsze, jest jednak bardzo mocna obsada.

Z nową fryzurą na korcie w Rotterdamie zaprezentował się Tsonga. Francuz przegrał pierwszego seta z Florianem Mayerem 4:6, ale w dwóch kolejnych partiach błyskawicznie wygrywał swoje gemy serwisowe i ostatecznie triumfował 4:6, 6:3, 6:1.

""

21 asów nie dało Ivanowi Dodigowi zwycięstwa nad Paul-Henri Mathieu. Francuski kwalifikant tylko raz w meczu przełamał podanie Chorwata i dało mu to zwycięstwo 4:6, 7:6(2), 6:4.

Jutro na korcie centralnym hali Ahoy zaprezentuje się Jerzy Janowicz. Mecz łodzianina z Julienem Benneteau został zaplanowany jako ostatni we wtorek i powinien rozpocząć się ok. godziny 21:30. Tenisklub.pl przeprowadzili relację tekstową z tego spotkania.

Tomas Berdych (Czechy, 3) – Andreas Seppi (Włochy) 6:3, 6:3
Jo-Wiflried Tsonga (Francja, 5) – Florian Mayer (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:1
Paul-Henri Mathieu (Francja, Q) – Ivan Dodig (Chorwacja) 4:6, 7:6(2), 6:4
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Serhij Stachowski (Ukraina, Q) 6:2, 7:5
Michael Berrer (Niemcy, Q) – Jesse Huta Galung (Holandia, WC) 6:4, 2:6, 6:3

Pierwsza runda debla:
J. Benneteau, E. Roger-Vasselin (Francja) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 2) 6:3, 7:6(4)
M. Fyrstenberg, M. Matkowski – T. De Bakker, I. Sijsling (Holandia, WC) 6:3, 7:6(8)