Zagrzeb: Cilić królem stolicy

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Marin Cilić zwyciężył 6:3, 6:4 w finale turnieju rozgrywanego w Zagrzebiu i wywalczył swój czwarty tytuł w stolicy Chorwacji po triumfach w 2009, 2010 i 2013 roku.

Reprezentant gospodarzy uszczęśliwiał kibiców w Zagrzebiu już nie raz. W tym roku z każdym kolejnym spotkanie przybliżał się do obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. Podobnie jak w półfinale, tak też w finale, Chorwat zmierzył się z Niemcem – Tommym Haasem.

Rozstawiony z „piątką” Cilić potrzebował niespełna 80 minut do zwycięstwa. O ile w pierwszym secie faworyt gospodarzy miał problem ze skutecznością przy pierwszym serwisie, o tyle w drugiej partii wszystko układało się po jego myśli i zapisał na swoim koncie 8 asów.

Dla Cilicia to już czwarty triumf w Zagrzebiu. Po raz drugi udało mu się obronić tytuł. Pierwszy raz dokonał tej sztuki w 2010 roku.