Montpellier: Monfils pierwszym finalistą

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Gael Monfils awansował do finału turnieju ATP w Montpellier. Francuz po zaciętym pojedynku pokonał Jarkko Nieminena 6:2, 3:6, 6:1.

Pierwszy półfinał w Montpellier trwał godzinę i osiemnaście minut. Monfils przez cały czas dysponował bardzo dobrym pierwszym podaniem. Wygrał po nim 80% punktów i posłał aż 15 asów. W pierwszej partii grał znakomicie i przy swoim serwisie ani przez chwilę nie był zagrożony. Wystąpił słabszą postawę Nieminena, zdobył dwa przełamanie i wygrał 6:2.

W drugim secie Francuz grał nieco słabiej, chociaż we własnych gemach nadal prezentował się nieźle. Tym razem Fin wypracował sobie jednak jedną okazję na breaka i jej nie zmarnował. Sam obronił wszystkie trzy szanse rywala na powrót do gry, utrzymał przewagę i po zwycięstwie do trzech wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej partii Monfils nie dał już najmniejszych szans Nieminenowi. Całkowicie dominował, oddając przeciwnikowi tylko jednego gema.

O tytuł Monfils zagra albo ze swoim rodakiem Richardem Gasquetem, albo z Jerzym Janowiczem.