Australian Open: Znakomity Federer odprawia z kwitkiem Tsongę!

/ Antoni Cichy , źródło: ausopen.com/własne, foto:

Roger Federer we wspaniałym stylu pokonał w trzech setach Jo-Wilfrieda Tsongę i awansował do ćwierćfinału Australian Open, w którym zmierzy się z Andy Murray’em.

Federer wyszedł na kort nastawiony na agresywną grę. Czterokrotny triumfator rozgrywanego na początku roku turnieju wielkoszlemowego pierwszego seta wygrał 6:3 w 29 minut, wykorzystując jedynego break pointa.

Prawdziwy popis gry Federer dał w drugiej partii, w której posłał aż 21 winnerów. Tsonga, mimo wszelkich starań, nie był w stanie powstrzymać znakomicie dysponowanego Szwajcara. Dziesiąta rakieta świata zdobywał zdecydowanie mniej punktów przy własnym serwisie, co tym razem poskutkowało dwoma break pointami dla Rogera Federera. Jednego Francuzowi udało się obronić, jednak drugi okazał się kluczowy dla losów seta.

Trzeciego seta rozstawiony z „szóstką” Szwajcar rozstrzygnął na swoją korzyść przy siatce oraz przy własnym serwisie. Popełnił do tego mniej niewymuszonych błędów wygrał 6:4. Tsondze nie pomogły nawet trzy obronione break pointy.

Federer w pojedynku z 28-letnim Francuzem prezentował wysoką dyspozycję i skrzętnie realizował swój plan taktyczny. – Wydaje mi się, że grałem dzisiaj naprawdę bardzo dobrze. Przeciwko Jo- Williemu trzeba grać możliwie najlepiej, ponieważ stara się dyktować warunki. Uważam, że wykonałem dzisiaj dobrą robotę, ponieważ to ja dyktowałem warunki przez większość czasu – powiedział po meczu Szwajcar.