Sydney: Del Potro rozbił w finale Tomica

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Martin Del Potro w finale turnieju w Sydney nadspodziewanie gładko wygrał z Bernardem Tomiciem 6:3, 6:1. Mecz trwał zaledwie 55 minut!

Organizatorzy szykowali się na wielki finał, pełen emocji. Rozczarowanie było duże. Del Potro całkowicie zdominował Australijczyka, wygrywając od stanu 2:3 w pierwszym secie dziesięć z kolejnych jedenastu gemów. W drugiej partii Tomic wygrał zaledwie jedenaście punktów.

Rozpoczęcie roku w ten sposób jest bardzo pozytywne – stwierdził Del Potro. – Z niecierpliwością czekam na resztę sezonu. Wciąż muszę pracować w ten sam sposób. Teraz przed nami trudniejszy turniej i liczę, że zajdę dalej niż rok temu w Melbourne.

Co ciekawe Del Potro wygrał piąty turniej z rzędu, w którym był rozstawiony z numerem jeden. Wcześniej dokonał tej sztuki w Bazylei, Tokio, Waszyngtonie (2013 r.) oraz Wiedniu (2012 r.).

Rywalizację w Australian Open Argnetyńczyk rozpocznie od meczu z Rhynem Williamsem, który zwycięsko przebrnął eliminacje. Nieporówynalnie trudniejsze wyzwanie czeka Bernarda Tomica. Australijczyk w szlagierze pierwszej rundy mierzyć będzie się z Rafaelem Nadalem.

Finał singla:
J. Del Potro (Argentyna, 1) – Bernard Tomic (Australia) 6:3, 6:1

Finał debla:
D. Nestor, N. Zimonjić (Kanada, Serbia) – R. Bopanna, A. Quershin (Indie, Pakistan) 7:6(3), 7:6(3