Chennai: Wawrinka i Roger-Vasselin w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Stanislas Wawrinka wygrał z Vaskiem Pospisilem, a Edouard Roger-Vasselin pokonał Marcela Granollersa w półfinałach w Doha. Kanadyjczyk nie dokończył meczu z powodu kontuzji.

Mecz Wawrinki z Rogerem-Vasselinem był wyrównany. W pierwszej partii Szwajcar dysponował świetnym pierwszym podaniem, po którym wygrał 83% punktów. Mimo tego, Pospisil miał aż sześć szans na przełamanie. Żadnej nie wykorzystał. Wawrinka zdołał raz odebrać podanie rywalowi i wygrał 6:4. W drugim secie Szwajcar zdobył breaka na 4:3, ale momentalnie stracił przewagę. Przy stanie 5:5 mecz nieoczekiwanie się skończył. Pospisil skreczował z powodu bólu dolnego części pleców.

Finałowym rywalem Wawrinki będzie Edouard Roger-Vasselin. Francuz w trzech setach pokonał Marcela Granollersa. Obaj zawodnicy notowali średnie wyniki przy własnym podaniu, ale to Hiszpan miał dużo więcej pracy w swoich gemach. Aż szesnaście razy musiał bronić się przed przełamaniem, z czego jedenaście przypadków zakończyło się sukcesem. To wystarczyło jednak tylko na wygranie seta. Francuz triumfował 6:2, 4:6, 6:3.

Półfinały singla:
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 1) – Vasek Pospisil (Kanada, 5) 6:4, 5:5 i krecz
Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) – Marcel Granollers (Hiszpania, 6) 6:2, 4:6, 6:3