Londyn: Marrero i Verdasco z tytułem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

David Marrero i Fernando Verdasco odnieśli największy deblowy sukces w karierze! Hiszpanie wygrali turniej mistrzów w Londynie, pokonując w finale braci Bryanów 7:5, 6:7(3), 10-7.

Od początku ATP World Tour Finals znakomicie układały się dla Marrero i Verdasco. W grupie przegrali co prawda jedno spotkanie, ale po wcześniejszych dwóch zwycięstwach. Wygrali też półfinałowy pojedynek z faworyzowanymi Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo. Wisienką na torcie było pokonanie w wielkim finale najlepszych deblistów świata.

Zacięty był to mecz. We wszystkich trzech setach rozstrzygające były pojedyncze piłki. W pierwszej partii Hiszpanie zdobyli decydujące przełamanie w najlepszym możliwym momencie i wygrali 7:5. W drugiej doszło już do tie breaka, w którym Bryanowie okazali się lepsi i po raz kolejny na tym turnieju wyrównali stan rywalizacji mimo przegranego pierwszego seta. Tym razem nie udało im się jednak postawić kropki nad i w rozstrzygającej partii. Rozgrywany do dziesięciu punktów tie break padł łupem Hiszpanów, którzy od początku mieli przewagę. Potem trochę się ona zmniejszyła, ale Marrero i Verdasco nie wypuścili tak cennego zwycięstwa z rąk i wygrali 10-7.

Finał debla:
D. Marrero, F. Verdasco (Hiszpania) – B. Bryan, M. Bryan (USA) 7:5, 6:7(3), 10-7