Londyn: udany rewanż Nadala

Rafael Nadal udanie zrewanżował się Davidowi Ferrerowi za porażkę z Paryża. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej ATP World Tour Finals w Londynie lider rankingu wygrał 6:3, 6:1.

Mecz w znakomitym stylu rozpoczął Nadal, zdobywając przełamanie już w gemie otwarcia. Ferrer stratę natychmiast odrobił, ale w piątym gemie znów skapitulował przy swoim podaniu. Leworęczny tenisista z Majorki pewnie pilnował już do końca gemów serwisowych, prezentując naprawdę wyborną dyspozycję. W dziewiątym gemie Ferrer raz jeszcze stracił podanie, co oznaczało koniec partii.

Po stojącym na wysokim poziomie pierwszym secie, w drugiej partii wyraźnie zeszło powietrze z Ferrera, którego grymasy twarzy mogły również sugerować jakiś ból (momentami można było odnieść wrażenie, że kuleje). Nadal utrzymywał zaś wysoki poziom i zdołał wysforować się na prowadzenie 5:0. Nie mający już nic do stracenia Ferrera w efektownym stylu wygrał dwa kolejne gemy, jednak po chwili po raz trzeci w secie, a szósty w meczu, został przełamany. Przy drugim meczbolu niżej notowany z Hiszpanów zagrał forhend w pół siatki. Spotkanie trwało 75 minut.

Nadal i Ferrer grają w grupie „A” turnieju mistrzów. W pierwszym meczu tej grupy, Stanislas Wawrinka wygrał w poniedziałek z Tomasem Berdychem.

Dziś wieczorem czeka nas z kolei ekscytująca rywalizacja w grupie „B”. Novak Djoković zmierzy się z Rogerem Federerem (początek o godzinie 21).