Paryż: Ferrer ograł Nadala

Broniący tytułu David Ferrer wygrał w półfinale turnieju w Paryżu z Rafaelem Nadalem 6:3, 7:5. O tytuł Hiszpan zagra z Novakiem Djokoviciem.

Dwaj najlepsi hiszpańscy tenisiści stworzyli w paryskiej Bercy emocjonujący spektakl. Od początku widać było ogromną mobilizację u Ferrera, który dobrze czytał grę swojego bardziej utytułowanego rodaka, solidnie serwował i umiejętnie returnował, a przede wszystkim grał agresywnie. W pierwszym secie Ferrer miał pięć okazji na przełamanie, a wykorzystał jedną z nich (w czwartym gemie).

W drugiej partii Ferrer także jako pierwszy zdołał wywalczyć przełamanie i prowadził już 5:3. Lider rankingu zdołał odrobić straty, ale od stanu 5:5 Ferrer wygrał dwa kolejne gemy, kończąc tym samym rywalizację. Mecz trwał godzinę i 38 minut.

Ferrer wygrał z Nadalem po raz piąty w ich dwudziestej piątej konfrontacji, przerywając serię dziewięciu kolejny zwycięstw leworęcznego tenisisty z Majorki (Ferrer po raz ostatni wygrał z Nadalem ponad dwa lata temu, w ćwierćfinale Australian Open).

W niedzielnym finale David Ferrer zagra z Novakiem Djokoviciem, który po świetnym spotkaniu wygrał z Rogerem Federerem 4:6, 6:3, 6:2 (czytaj więcej).