Paryż: znakomity występ Przysiężnego!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Świetna passa Michała Przysiężnego trwa. Polak w wielkim stylu pokonał w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu Jarkko Nieminena 6:3, 7:6(6). Teraz czas na Johna Isnera.

Fantastycznie układają się ostatnie tygodnie sezonu dla Michała Przysiężnego. Polak znów potwierdził, że znajduje się w znakomitej formie, tym razem pokonując w pierwszej rundzie turnieju w paryskiej hali Bercy Jarkko Nieminena.

92% skuteczności pierwszego podania – to robi wrażenie. Przekładając to na liczbę akcji, wychodzi 38 wygranych z 41 rozegranych – w secie otwarcia 15/15! Właśnie tak grał dziś Michał Przysiężny. Drugi serwis nie był już tak imponujący, ale jakie to ma znaczenie, skoro Polak nie dopuścił Jarkko Nieminena nawet do break pointa! Leworęczny Fin też dysponuje kąśliwym podaniem, ale naszemu zawodnikowi udało się znaleźć na to sposób. W szóstym gemie pierwszej partii wykorzystał szansę i odskoczył rywalowi na dwa, a po chwili już na trzy gemy. Przewagi nie oddał, wygrywając 6:3.

W drugim secie Nieminen, widząc dyspozycję serwisową Przysiężnego, spiął się jeszcze bardziej i pilnował, aby nie oddać podania. Zadanie wykonał. Ale i Polak nie stracił koncentracji. Tym razem żaden z tenisistów nie miał ani jednej szansy na przełamanie i o wszystkim zadecydował tie break. Od początku źle się on układał dla naszego tenisisty, który ciągle był dwa punkty z tyłu. Również w tym najgorszym momencie. W samej końcówce przegrywał już 4-6, ale obronił obie piłki setowe, a potem wygrał dwa następne punkty i zakończył mecz!

Kolejnym rywalem Przysiężnego będzie rozstawiony z trzynastką John Isner.

Michał Przysiężny (Polska) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:3, 7:6(6)