Nadal planowo wygrywa

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Pierwszy dzisiejszy ćwierćfinał turnieju mężczyzn zakończył się na Rod Laver Arena tak, jak wszyscy oczekiwali. Hiszpan Rafael Nadal (nr 2) odniósł pewne zwycięstwo nad Finek Jarkko Nieminenem (nr 24) i tym samym awansował do półfinału turnieju.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównanym widowiskiem, gdyż żaden z zawodników nie potrafił objąć prowadzenia z przełamaniem serwisu rywala. Dopiero przy stanie 5:5 sztuka ta udała się Hiszpanowi, który wykorzystał jedyną okazję na przełamanie i tym samym wygrał seta otwierającego mecz.

Nadal w ten części gry zanotował więcej wygrywających uderzeń od rywala – czternaście przy trzynastu Nieminena, jednak także popełnił więcej niewymuszonych błędów – jedenaście. Reprezentant Finlandii starał się często chodzić do siatki, jednak wygranie 14 z 21 takich akcji, nie dało mu zwycięstwa.

Od początku drugiej partii to Rafael Nadal miał już zdecydowaną przewagę na korcie głównym Melbourne Park. W tej części gry Nieminen aż trzykrotnie przegrał swoje podanie, co tak naprawdę gwarantowało zwycięstwo Hiszpanowi. Drugi tenisista świata w drugim secie praktycznie się nie mylił, dlatego objął prowadzenie 2:0 w setach.

Najkrótsza i najbardziej jednostronna była trzecia partia tego ćwierćfinału. Nieminen był już zdecydowanie zniechęcony, co było widać w jego grze. Ostatecznie po dwóch godzinach i dwudziestu minutach Rafael Nadal awansował do półfinału pierwszego w tym sezonie turnieju Wielkiego Szlema. W drugim ćwierćfinale dzisiejszego dnia, Michaił Jużny (nr 14) podejmuje w tej chwili rewelację turnieju, Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę.