Sztokholm: Ferrer i Dimitrow w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

David Ferrer i Grigor Dimitrow przegrali pierwsze partie półfinałowych pojedynków, ale potrafili odwrócić losy spotkań i awansowali do finału turnieju w Sztokholmie.

To był kolejny ciężki mecz dla najwyżej rozstawionego w Sztokholmie Davida Ferrera, ale kolejny zwycięski. Hiszpan znów wykazał się determinacją i wolą walki, potrafiąc wyjść z niełatwej sytuacji. W pierwszej partii sporo było zwrotów akcji, ale ostatecznie to Ernests Gulbis z przewagą przełamania wygrał 6:3. Potem to Hiszpan przejął kontrolę nad spotkaniem i w drugim secie prowadził już 4:1. Łotysz odrobił stratę, ale w samej końcówce raz jeszcze pozwolił sobie na moment dekoncentracji i przegrał serwis, przegrywając tym samym seta. W decydującej partii walki już nie było. Ferrer całkowicie dominował i wygrał do jednego.

Rywalem Hiszpana w finale będzie Grigor Dimitrow. Bułgar przespał początek spotkania z Benoit Paire, tracąc już w pierwszym gemie własne podanie. Nie potrafił odrobić straty, co kosztowało go przegranego seta. W dalszej części meczu Dimitrow opanował jednak sytuację i przejął kontrolę. Bardzo dobrze serwował i nie pozwolił rywalowi na przełamanie. Sam zdobył w obu setach po dwa breaki, triumfując ostatecznie 4:6, 6:2, 6:2.