Wiedeń: Haase lepszy od Tsongi

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Haase i Tommy Haas zagrają w finale turnieju ATP w Wiedniu. Holender sprawił dużą niespodziankę, pokonując w dwóch setach Jo-Wilfrieda Tsongę. Niemiec wygrał z Lukasem Rosolem.

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrali Tsonga i Haase. W pierwszej partii Holender zdobył przełamanie na 4:3, ale momentalnie stracił przewagę. Chwilę później Francuz wygrał własne podanie i w następnym gemie miał aż cztery break pointy, które jednocześnie były piłkami setowymi. Holender się wybronił, a potem sam przełamał rywala i wygrał 7:5. W drugim secie Haase też jako pierwszy zdobył breaka i prowadził już 5:3. Tsonga wrócił do meczu, odrabiając stratę, ale w tie break musiał uznać wyższość rywala.

Finałowym przeciwnikiem Holendra będzie rozstawiony z dwójką Tommy Haas. Niemiec źle rozpoczął pojedynek z Lukasem Rosolem, przegrywając pierwszą partię 3:6. Potem jednak przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw wyrównał, wygrywając drugiego seta 6:4, a potem triumfował w tie breaku trzeciego seta, nie oddając w nim rywalowi nawet punktu. Obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali. Łącznie posłali 23 asy i każdy z nich wygrał 80% punktów po pierwszym podaniu.