Sztokholm: imponujący powrót Johanssona

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Joachim Johansson w wielkim stylu wraca do rozgrywek ATP. W pierwsze rundzie turnieju w Sztokholmie rozbił Alejandro Fallę 6:1, 6:3. O niespodziankę pokusił się Jack Sock, wygrywając z Bernardem Tomiciem 6:4, 6:2.

Nękany kontuzjami (głównie pleców) Johansson nie występował w zawodowych turniejach od marca 2011 roku. Wcześniej Szwed był na dziewiątym miejsce rankingu ATP, a w 2004 roku osiągnął półfinał US Open.

31-letni Johansson otrzymał „dziką kartę” do eliminacji turnieju w Sztokholmie i przeszedł je bez straty seta. Dziś w zaledwie 54 minuty uporał się z Alejandro Fallą. Szwed odnotował w spotkaniu 11 asów, wybronił oba break pointy i wykorzystał 4 z 7 szans na przełamanie.

O awans do ćwierćfinału Joachim Johansson zagra szlagierowe spotkanie z Milosem Raoniciem.

Znakomicie w turnieju w Sztokholmie zadebiutował Jack Sock. 21-letni Amerykanin wygrał ze znacznie wyżej notowanym Bernardem Tomiciem 6:4, 6:2. Australijczyk wygrał zaledwie cztery gemy przy swoim podaniu.

Jeszcze trudniejsze zadanie czeka Socka w drugiej rundzie. Jego rywalem będzie bowiem rozstawiony z numerem jeden David Ferrer.

Zdecydowanie najbardziej zaciętym wtorkowym pojedynkiem w Sztokholmie była rywalizacja Ernestsa Gulbisa z Jeremy Chardym. Rozstawiony z „piątką” Łotysz wygrał 6:3, 3:6, 7:6(3).W decydującym secie Francuz „wyciągnął” z 1:3, ale nie zdołał zapisać tie breaka na swoje konto.

Ernests Gulbis (Łotwa) – Jeremy Chardy (Francja) 6:3, 3:6, 7:6(3
Jack Sock (USA) – Bernard Tomic (Australia) 6:4, 6:2
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Nils Langer (Niemcy, Q) 7:6(5), 6:3
Jan-Lenard Struff (Niemcy) – Milos Sekulic (Szwecja, Q) 6:3, 6:0
Joachim Johansson (Szwecja, Q) – Alejandro Falla (Kolumbia) 6:1, 6:3

Pierwsza runda debla:
A. Qureshi, J. Rojer (Pakistan, Holandia, 1) – J. Cabal, R. Farah (Kolumbia) 7:6(3), 6:4
J. Brunstrom, J. Nieminen (Szwecja, Finlandia) – B. Becker, I. Sijsling (Niemcy, Holandia) 2:6, 6:3, 10-8
E. Butorac, R. Klaasen (USA, RPA) – D. Meffert, P. Oswald (Niemcy, Austria) 6:3, 6:2