Bangkok: Francuzi pokonani

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Mógł być francuski finał w Bangkoku, a nie będzie ani jednego przedstawiciela Trójkolorowych w decydującym meczu. O tytuł w Tajlandii zagrają Tomas Berdych i Milos Raonic.

Oba półfinały były bardzo wyrównane. Berdych z Gillesem Simonem walczył prawie trzy godziny. Czech znów świetnie serwował, posyłając 18 asów i wygrywając 86% punktów po pierwszym podaniu. Set otwarcia mógł paść jego łupem, bo przy stanie 5:4 miał cztery piłki setowe przy podaniu rywala. Po dziewięciu równowagach Francuz jednak przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a potem triumfował w tie breaku. W drugiej partii przewaga Berdycha była wyraźna. Czech od początku dominował, zdobywając dwa przełamania, co dało mu zwycięstwo 6:2. Decydującego seta lepiej rozpoczął Simon, obejmując prowadzenie 2:0. Berdych szybko odrobił straty, a w samej końcówce zdobył jeszcze jednego breaka, wygrywając 7:5.

Godzinę krócej walczyli Milos Raonic z Richardem Gasquetem. Najsilniejsza broń Kanadyjczyka, czyli serwis, znów funkcjonowała poprawnie. Zanotował 23 asy i 80% punktów wygranych po pierwszym podaniu. Raz dał się przełamać – w pierwszej partii, którą przegrał 3:6. W dwóch następnych był już górą. Za każdym razem zwyciężał dzięki różnicy przełamania, a serwis Francuzowi odbierał w ostatnim momencie – na 7:5 i na 6:4.