St. Petersburg: pogrom faworytów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Michaił Jużnyj, Janko Tipsarević oraz Fernando Verdasco przegrali we wtorek mecze turnieju w St. Petersburgu. Efektowne zwycięstwo odnotował natomiast rozstawiony z „szóstką” Ernests Gulbis.

Dzisiejszy dzień okazał się wyjątkowo nieudany dla gospodarzy. Faworyt miejscowych kibiców Jużnyj rozegrał w drugiej rundzie zaciętą batalię z Guillermo Garcią-Lopezem. Doświadczony Hiszpan triumfował, w dwie godziny i 6 minut, 6:4, 4:6, 6:3. W trzeciej partii Jużnyj aż trzy razy przegrał swoje podanie.

Już na pierwszej rundzie rywalizację zakończyli Tisparević i Verdasco. Serb, który w niedzielę był bohaterem swojej reprezentacji w Pucharze Davisa, musiał uznać wyższość Roberto Bautista Aguta. Tisparević w meczu z Hiszpanem wykorzystał tylko jedną z dziewięciu okazji na przełamanie i przegrał 6:7(4), 3:6.

Jestem bardzo zadowolony z awansu do drugiej rundy – powiedział Bautista Agut. – To bardzo ważne zwycięstwo dla mnie. Janko to zawodnik z Top 10, więc zwycięstwo z nim daje mi wiele pewności siebie.

Dobrą passę Hiszpanów popsuł Fernando Verdasco. Leworęczny tenisista z Madrytu uległ Serhijowi Stachowskiemu 3:6, 4:6. Mecz skończył się już po 67 minutach.

Zdecydowanie najkrótszym wtorkowym spotkaniem była konfrontacja Ernestsa Gulbisa z Michaiłem Elginem. Łotysz wygrał z posiadaczem „dzikiej karty” w 41 minut 6:0, 6:1.

Denis Istomin (Uzbekitan, 8) – Andriej Gołubiew (Kazachstan) 4:6, 6:3, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Michaił Jużnyj (Rosja, 2) 6:4, 4:6, 6:3

Michał Przysiężny (Polska) – Albert Ramos (Hiszpania) 3:6, 6:4, 6:3
Robert Bautista Agut (Hiszpania) – Janko Tipsarević (Serbia, 3) 7:6(4), 6:3
Serhij Stachowski (Ukraina) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) 6:3, 6:4
Ernests Gulbis (Łotwa, 6) – Michaił Elgin (Rosja, WC) 6:0, 6:1
Lukas Rosol (Czechy, 7) – Ricardas Berankis (Litwa) 6:4, 7:6(4)
Joao Sousa (Portugalia) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3, 6:4
Konstantin Krawczuk (Rosja, Q) – Horacio Zeballos (Argentyna) 7:6(5), 6:3

Pierwsza runda debla:
D. Inglot, D. Istomin (Wielka Brytania, Uzbekistan) – M. Minryj, H. Tecau (Białoruś, Rumunia, 2) 6:4, 7:5
F. Cermak, F. Polasek (Czechy, Słowacja, 4) – F. Fognini, P. Lorenzi (Włochy) 7:5, 7:6(6)
S. Groth, C. Guccione (Australia) – D. Marfinsky, S. Stelekow (Rosja) 6:3, 6:2