Szczecin: pewne otwarcie Browna

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: AFP

Rozstawiony z numerem sześć Dustin Brown w pierwszej rundzie Pekao Szczecin Open pewnie pokonał Iwana Siergiejewa. Dzięki kreczowi rywala swój mecz wygrał także Marco Checchinato.

W pierwszym pojedynku dnia na korcie numer jeden mierzyło się dwóch Włochów – Marco Cecchinato i Alessandro Giannessi. Dość długo mecz był bardzo wyrównany. Choć w pierwszym secie byliśmy świadkami czterech przełamań, to wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. O losach seta rozstrzygnąć musiał więc tie break, w którym Cecchinato prezentował się znacznie lepiej. Prowadził 5-0, gdy rywal niespodziewanie podszedł do siatki i poddał cały mecz.

Swój mecz na korcie centralnym dość pewnie wygrał za to rozstawiony z numerem sześć Dustin Brown. Niemiec był faworytem spotkania z Iwanem Siergiejewem z Ukrainy, ale biorąc pod uwagę historię spotkań między tymi graczami (dwa trzysetowe mecze, po jednym zwycięstwie Browna i Siergiejewa), można było spodziewać się zaciętego pojedynku.

Choć Ukrainiec w pierwszym gemie miał szansę na przełamanie rywala, to Brown dość szybko przejął kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Jako pierwszym zdobył breaka i dość pewnie wygrywał przy własnym podaniu, gdy przy stanie 5:2 zmagania przerwał deszcz. Po godzinnej przerwie tenisiści wrócili na kort, ale wiele się już nie zmieniło i Niemiec wygrał 6:3.

Również w drugiej partii Brown grał lepiej. Siergiejewowi wychodziło niewiele – psuł sporo piłek i chociaż miał parę okazji na odwrócenie losów spotkania, to nie zdołał ich wykorzystać. Swoje szanse wykorzystał natomiast Niemiec, który przełamał rywala dwukrotnie i po nieco ponad godzinie gry zwyciężył 6:3, 6:2. O ćwierćfinał zagra z Potito Starace.

Spodziewałem się ciężkiego meczu. Były ciężkie warunki, było bardzo zimno, z powodu długiej przerwy musiałem być skupiony do samego końca. Wynik i przebieg meczu to tak naprawdę dwie zupełnie różne rzeczy, ale na szczęście wszystko potoczyło się po mojej myśli. Starace to zdecydowanie lepszy zawodnik, niż wskazuje na to jego aktualny ranking, to będzie ciężkie spotkanie – przyznał po meczu z Siergiejewem Brown.

Dustin Brown (Niemcy, 6) – Iwan Siergiejew (Ukraina) 6:3, 6:2
Marco Checchinato (Włochy) – Alessandro Giannessi (Włochy) 6:6 i krecz