US Open: Nadal w finale bez straty seta!

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rafael Nadal po raz dwunasty w tym sezonie wystąpi w finale turnieju ATP! Richard Gasquet nie pokusił się o sensacyjne rozstrzygnięcie, a Hiszpan zrobił w sobotę to, czego można się było po nim spodziewać. Wygrał w trzech setach 6:4, 7:6(1), 6:2.

Pierwszy set – stosunkowo wyrównany – należał do Nadala. Druga rakieta świata wykorzystał jedynego break pointa, który dał mu kluczowe przełamanie. Gasquet również mógł doprowadzić do breaka. Turniejowej „ósemce” nie udało się zamienić szansy na wygranego gema i w pierwszej partii uległ 4:6.

W drugim secie Nadal po raz pierwszy na tegorocznym US Open znalazł się w tak poważnych tarapatach, a Gasquet grał z pretendentem do tytułu jak równy z równym. Francuz szybko przełamał impas, doprowadzając do breaka przy stanie 1:1. 27-latek podobnie jak w pierwszym secie przegrał jednego gema serwisowego, co tym razem oznaczało tie breaka. Wicelider rankingu ATP błyskawicznie przejął inicjatywę w rozgrywce decydującej o losach drugiej partii. Podwójny błąd serwisowy Gasqueta już na samym początku postawił Nadala w lepszej sytuacji. Hiszpan grał konsekwentnie i objął prowadzenie 6:1, kończąc seta już przy pierwszej piłce setowej.

Po przegranej w samej końcówce drugiej partii z 27-letniego zawodnika „Trójkolorowych” uszło powietrze. Zresztą sam Nadal spisywał się lepiej i popełniał mniej niewymuszonych błędów. Druga rakieta świata doprowadził do przełamania w pierwszej fazie seta i do samego końca kontrolował wydarzenia na korcie. Licznik zatrzymał się na wyniku 6:2.

Nadal kontynuuje wspaniałą passę. W trzynastu turniejach, w których wystąpił, dwunastokrotnie docierał do finału. Noga powinęła mu się tylko raz, na Wimbledonie. W poniedziałek 27-latek zmierzy się z Novakiem Djokoviciem i stanie przed szansą na dziesiąty